Menu strony

Zacięcia podczas porannego golenia – jak sobie z nimi poradzić?

Zacięcia przy goleniu bolą każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to zupełnie wytłumaczalny, a ponadto rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się minimum kilka dni. Dzięki stosowaniu firmowych żeli po goleniu, bogatych w substancje szybko-gojące, proces ten można skrócić bardzo zdecydowanie.


Golenie „firmówkami” przyspiesza gojenie
Umiejętności przy goleniu są rzecz jasna podstawowym wyznacznikiem powodzenia i ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez właściwej wprawy, znajomości zarostu nie pomoże nawet najlepsza maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy ciągłe kremowanie twarzy (Baxter of California - balsamy). Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, niewłaściwy kąt przy stawianiu maszynki powodują prawie zawsze urazy. Takie postępowanie zawsze skończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia
Dojrzali mężczyźni, którzy nie śpieszą się z goleniem, mogą jednakże potwierdzić inną zależność – jeżeli w przypadku słabszej żyletki nie ogoliliby się odpowiednio, lepszą „pięcioostrzówką” tak naprawdę nie muszą się poprawiać. Kremy po goleniu dadzą skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują też szybsze gojenie się po występujących zacięciach. Do wytamowania ran służy też ałun, dostępny między innymi jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie ograniczają się jedynie do goleniowej kwarantanny – ałun jest także znakomitym sposobem na pozbycie się niemiłego zapachu z organizmu (ałun - zobacz). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu w formie sztyftu, posłuży panom przez nawet rok.

Ostrożności nigdy za wiele
Pośpiech na co dzień sprawia, że na wiele czynności, również golenie, nie będziemy mieli czasu. Często w najlepszym przypadku możemy na nie poświęcić parę minut. Jeżeli nasz styl funkcjonowania i okoliczności w pracy wymagają nienagannie gładkiej skóry, łatwo wówczas o zacięcia oraz regularne powtarzanie ran.


maszynka do golenia
Warto wtedy zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy za mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego błyskawicznego ruchu pędzelka oraz żyletki, a wielu panów niestety właśnie w ten sposób wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech wezmą sobie prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca.

Oczekuje na Ciebie interesująca treść (http://pco-poznan.pl/zabiegi/zabiegi-laryngologia/) - należy kliknąć w podany link i tam opracowaliśmy dla Ciebie masę rzetelnych wątków.

Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów i poprawki (golenie z i pod włos) na pewno przyczynią się do zmniejszenia zacięć oraz odczuwanego bólu.
2018/11/07