Menu strony

Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna ciągle cieszy się w naszym kraju niemalejącym zainteresowaniem. Oferta jest naprawdę spora, dosłownie w każdej miejscowości natrafimy na gabinet lub placówkę medycyny niekonwencjonalnej. Tego rodzaju zabiegi często są wykonywane w zwykłych ośrodkach odnowy biologicznej. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym odmianom terapii niekonwencjonalnych.
Kobieta


Medycyna niekonwencjonalna, zwana też holistyczną lub alternatywną, ma wielowiekową tradycję i wytwarzała się w wielu częściach świata. Z Dalekiego Wschodu przyszły do nas akupresura i akupunktura. Z Francji za to aromaterapia, czyli uzdrawianie zapachami oraz koloroterapia, czyli wykorzystywanie kojących właściwości barw. Dzięki Niemcom powstała hipnoterapia, polegająca na wprowadzaniu pacjenta w trans hipnotyczny i oddziaływaniu na jego psychikę.

Bardzo wykształconą gałęzią medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia. W tym wypadku lecznicze właściwości posiada osoba, rodzaj szamana. Bioenergoterapeuta swoją mocą kształtuje aury chorego, tym sposobem kurując go z nieprawidłowości fizycznych i umysłowych. Terapia ta opiera się na twierdzeniu, że sfera cielesna i niematerialna przenikają się razem i są bardzo od siebie uzależnione. Nad Wisłą funkcjonują cechy bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i pozwolenia, dlatego warto przed podjęciem terapii upewnić się, że wybieramy osobę z pozwoleniem.

Najbardziej frapującą odmianą terapii naturalnych jest bez żadnych wątpliwości arteterapia.

Czy masz ochotę może poddać tę kwestię dalszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj tekst (http://www.reha-kompleks.pl/cennik/), który omawia zbliżone tematy.

Zgodnie z nazwą, leczniczą właściwość ma tu mieć sztuka, konkretnie tworzenie jej. Najprościej mówiąc, w czasie sesji arteterapii człowiek wydobywa z głębi siebie tłumione uczucia, lęki, fobie, nastroje, by przełożyć je na tworzone obrazy i rzeźby. Nie jest konieczne posiadanie wyjątkowego talentu artystycznego, by wyrazić siebie.

Czy chcesz dowiedzieć się czegoś nowego na przedstawiany wątek? Jeśli tak, to świetnie, ponieważ ta pomocna treść (https://stomatologiacichon.pl/higienizacja-zebow/) zapewne również Cię zainteresuje.

To właśnie możliwość wyrażania siebie jest w terapii najistotniejsza.

Sprawdź też

Zabiegi rehabilitacyjne w mieście Kraków i okolicach

Talerz ze zdrową żywnością
Jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego z nas jest dobre zdrowie. Możemy to zaobserwować choćby na przykładzie życzeń ,które składamy sobie na wzajem z okazji wszelkich świąt lub przy okazji uroczystości rodzinnych - zazwyczaj jednym z najczęstszych życzeń będzie życzenie zdrowia. Zamierzając cieszyć się świetnym zdrowiem latami należy zacząć od zmiany naszych przyzwyczajeń żywieniowych.


Z Indii przybyła do nas joga, bardzo popularna szczególnie wśród klasy średniej. Jak wiele nabytków z Orientu, joga łączy w sobie sferę duchową z fizyczną. Układy ćwiczeniowe mają tu pomagać w zdobywaniu wewnętrznego rozwoju i zarazem wzmacniać zdrowie. Jeśli przekonuje cię joga Warszawa jest miastem, gdzie funkcjonuje najwięcej ośrodków z najlepszymi joginami.
Dziennikarz: G.S.
2019/10/10