Menu strony

Na pomoc włosom zniszczonym po lecie

Lato to czas wyjazdów wakacyjnych. W wielu przypadkach nad morze. Gorące słońce, upały, sól w morskiej wodzie, chlor w wodzie w basenie, piasek – to wszystko fatalnie wpływa na kondycję naszych włosów. Zazwyczaj po okresie lata są wysuszone, spłowiałe, przypominają trochę siano i powinniśmy je odżywić
.
Zwyczajne szampony do włosów nie są rozwiązaniem.

wella maska do włosów
Po lecie nasze włosy należy wyjątkowo dobrze odżywiać. Przede wszystkim pamiętajmy aby myć je niezwykle ostrożnie. Jeśli mamy problemy ze skórą głowy wybierzmy profesjonalny szampon przeciwłupieżowy. Używajmy letniej wody. bardzo ciepła ma niedobry wpływ na włosy. Po umyciu włosów za pomocą szamponu połóżmy porządną porcję odżywiającego preparatu. By odżywić włosy po lecie powinniśmy często nakładać maski do włosów. Wmasowujemy je na parę minut i spłukujemy letnią wodą. Gdy i to będzie za mało nie wahajmy się położyć odżywki bez spłukiwania. Pamiętajmy tylko aby decydować się na wysokiej klasy lekkie preparaty. Nie idzie o to aby przeciążyć włosy, ponieważ zaczną się przetłuszczać i takim sposobem im nie pomożemy.

Przestańmy używać w miarę możliwości suszarki do włosów. Jeśli musimy jej używać – wybierajmy chłodny strumień powietrza. Pomoże to zamknąć łuski włosów przez co będą gładsze.

Czy przedstawiany tekst jest według Ciebie interesujący? Jeśli tak sądzisz, to kliknij także na oryginalny serwis, który ma równie istotne dane.

Różnego typu urządzenia do układania włosów na gorąco na przykład lokówki czy prostownice do włosów musimy schować na jakiś czas do szafki. Dajmy swoim włosom czas na regenerację.

Doskonale byłoby już w trakcie urlopu myśleć o stanie naszych włosów. Stosować maski chroniące, wkładać chustkę czy kapelusz chroniący przed promieniami słonecznymi. Istotne jest także porządne mycie włosów odżywczym szamponem i odżywianie ich przez cały czas. Zapakujmy maskę do włosów i nakładajmy ją częściej niż zazwyczaj. Możemy także ochraniać włosy naturalnymi środkami, takimi jak choćby olej kokosowy. Jego aromat jest niezwykle wakacyjny, a dodatkowo pomoże nam ochronić końcówki włosów przed wpływem słońca, soli i chloru.

Powinniśmy pamiętać również o wpływaniu na włosy od środka. Przyjmujmy dużo wody, można też brać tabletki ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki niemu będą silniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewielki wysiłek a jeśli będziemy w czasie urlopu pamiętać o codziennej pielęgnacji nie będziemy mieć po powrocie do domu dylematu czy czasem nie trzeba nam maszynki do strzyżenia, żeby pozbyć się tego snopu siana z głowy.


Sprawdź też

Sklep fryzjerski proponuje wszystko co jest konieczne do pielęgnacji głowy

Zdrowe, lśniące włosy
Alfaparf przedstawia różne kosmetyki do układania włosów Wspaniałe włosy to marzenia mnóstwa osób oraz nie ma tutaj znaczenia, czy posiadamy je długie czy krótkie, zawsze pragniemy, aby przedstawiały się one jak najpiękniej. Dlatego właśnie czytamy wpisy o tym, jak musimy je pielęgnować, czego musimy uniknąć w naszej diecie, a też z jakich preparatów powinniśmy wykorzystywać.
2020/09/27