Menu strony

Powody da których należy stosować produkty bez konserwantów

Wielu konsumentów błędnie uważa, że kosmetyki ekologiczne nie zapewniają tak dobrych efektów jak te, ze sztucznymi substancjami chemicznymi. Takie zapatrywanie na ten temat wynika tylko z naszej niewiedzy. Faktem jest, że szampon do włosów który mocno się pieni - jest rezultatem zastosowania szkodliwych substancji pieniących, które nie mają wpływu na samo działanie szamponu. Piana jest jedynie uroczym, miłym dodatkiem , którego zadaniem jest zachęcić potencjalnego klienta. Naturalne kosmetyki do włosów, twarzy i ciała, nie mają w swoim składzie chemiczno-syntetycznych substancji zapachowych,barwników, olejów mineralnych, sylikonów czy PEG. Odnajdziemy jedynie naturę. Stosowanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne.

Ostatnimi czasy, z dużym zainteresowaniem spotkały się kosmetyki ekologiczne pochodzące z Niemiec – Santaverde. Cechą charakterystyczną kosmetyków tej marki, jest to, że w ich składzie nie znajduje się nawet kropla wody. Jeśli nie ma wody, to czym została zastąpiona? Otóż wodę zastąpiono sokami roślinnymi pozyskiwanymi z własnych, ekologicznych upraw. W produktach z serii Aloe Vera, zamiast wody użyto soku z liści aloesu. (Zobacz też krem do cery naczynkowej) Sok ten zawiera mnóstwo enzymów, minerałów, witamin oraz innych wartościowych składników, jakich nie znajdziemy w wodzie. Sok aloesowy otrzymywany jest z własnej, ekologicznej plantacji aloesu znajdującej się w Hiszpanii, w jej południowej części.

Nie wahaj się - w szukaniu interesującego Cię tekstu kontynuuj klikanie w nowe linki. W końcu na pewno odnajdziesz coś atrakcyjnego.


Polki zaufały marce Santaverde, co daje się zauważyć pochlebnych opiniach na forach internetowych. I nie ma w tym nic niezwykłego, albowiem kosmetyki o tak dobrym działaniu to najlepsza inwestycja. (Polecamy też kremy do cery suchej) Do ich produkcji nie potrzeba imponujących rozmiarami zakładów chemicznych, nie potrzeba rozwiniętych oraz energochłonnych technologii (zobacz: WWW). Nie powstają przy tym również stosy szkodliwych odpadów, które tysiące lat będą zalegać w środowisku. Jeżeli zależy nam na czystym środowisku, to sięgając po te kosmetyki powinniśmy wziąć to pod uwagę. Santaverde to cała gama kosmetyków pielęgnacyjnych. Co ma znaczenie, biorąc pod uwagę ich drogocenny skład, oraz pochlebne recenzje posiadaczek, ceny produktów w sieci znajdziemy w korzystnych cenach. Dobrze jest więc postawić na naturalną pielęgnację. Autor
2020/03/25