Menu strony

Jak zaaranżować małą kuchnie? Jaki jest na to najbardziej odpowiedni sposób? Czy zwyczajne meble będą pasować?

Nasze mieszkania w budynkach wielorodzinnych często mają bardzo małe kuchnie. Są takie, które mają zaledwie cztery metry kwadratowe. Dość często jednak ich wielkość może wahać się od 6 do 9 metrów. W tych kuchniach z całą pewnością należy zastosować meble na wymiar. Dzięki nim jesteśmy w stanie funkcjonalnie gospodarować każdą nawet bardzo małą przestrzeń.

www
W takich meblach należy umieścić płytę oraz piekarnik, wąski zlew a także jeżeli nie da się inaczej to także małą lodówkę pod blatem. Okap też musi być mały, najlepiej podszafkowy. Jak jest niezbyt wiele miejsca na zabudowę wtedy zamiast dwóch rzędów półek górnych jesteśmy w stanie zrobić trzy, pod sufit. W małej kuchni możemy umieścić też mały blat zainstalowany na ścianie, jaki będzie spełniał rolę składanego stołu. W miejscu między szafkami powinniśmy zlokalizować reling, na jakim znajdą się akcesoria kuchenne.

Jak w kuchni znajduje się okno to dajemy tam zazdrostkę lub roletę, ponieważ bardziej przestrzenne dekoracje okienne będą jedynie przytłaczać niezbyt duże pomieszczenie. By było bardziej przytulnie dobrze zadbać o dodatki takiego rodzaju jak: chodnik, podkładki oraz rękawice kuchenne. W każdej kuchni, małej czy większej, muszą być interesujące akcesoria. Konieczne, lecz prezentujące się jednocześnie bardzo atrakcyjnie. Na rynku znajdziemy kilka ciekawych produktów, jak Hario Dripper, czyli bardzo przydatny zestaw do parzenia przepysznej kawy - zestawy do kawy i herbaty hario (rzuć okiem na hario-> http://www.qualiashop.pl/97-hario). Na uwagę zasługuje również Henry Emile, co oznacza markowe rzeczy do kuchni.


Sprawdź też

Akcesoria do kawy i herbaty jakie pochodzą od znanych dystrybutorów.

kawa
W sklepach stacjonarnych i w Internecie da się bez kłopotu nabyć gadżety do kawy a także herbaty jakie pochodzą od cenionych wytwórców. Osoby lubiące tego typu napoje powinny wobec tego mocniej rozeznać się w tym, co będzie do wybrania. Mogą przez to posiadać pojęcie, że mają to, co najlepsze i co przyda im się przez dłuższy okres czasu. Standardowy rytuał parzenia herbat a także kawy, albo to dla siebie, czy dla innych okaże się bardziej przyjemniejszy i można będzie potem w przyjemnej atmosferze rozkoszować się konkretnymi nutami smakowymi.
1 2