Menu strony

Zapobieganie najlepszą metodą na kłopotliwe rozstępy, rola Sculptra w obecnej kosmetyce.

Każdy chyba z nas chce wyglądać jak najlepiej, lecz natura często lubi ludziom spłatać figle. Na skórze mogą się pojawić różnego rodzaju blizny, rozstępy albo przebarwienia, które czasami potrafią znacznie pogorszyć wygląd. Niekiedy wynikają one z zaniedbań danej osoby, lecz są też takie na które nie będzie się miało wpływu, powstałe przykładowo w wyniku choroby albo wypadku.

Pośladki po zabiegach Proshock Ice
Wielu kłopotom skórnym da się w jakiś sposób zapobiegać - będzie to najbardziej wygodne rozwiązanie i najczęściej również dużo tańsze od ich późniejszego leczenia. Jeżeli już się jednak pojawią, to na szczęście współcześnie można sobie z dużą ich częścią bardzo dobrze radzić, chociaż oczywiście czasami może to dużo kosztować. Nowoczesne urządzenia laserowe, specjalne kremy, maści i preparaty są bardzo skuteczne, dają sobie radę z wszelakimi przebarwieniami skórnymi, przekrwawieniami, znamionami czy nawet tatuażami. Od pewnego czasu dostępne są także metody na usuwanie rozstępów, które jeszcze niedawno były bardzo dużym problemem dla niejednej młodej mamy.

Rozstępy najczęściej pojawiają się u kobiet, które będą się spodziewać dziecka. Przy zmianach hormonalnych jakie są związane z ciążą maleje elastyczność i wytrzymałość skóry. Jeśli do tego dołoży się zmianę wagi, to w pewnym momencie włókna pęcznieją i na powierzchni skóry pojawiają się cieniutkie na początku, a później powiększające się paski. Niestety są one trwałe i bardzo trudne do usunięcia, dlatego też najlepszym sposobem jest odpowiednia profilaktyka.


Sprawdź też

Jak wygląda artroskopia kolana oraz rekonstrukcja ACL - kontuzja więzadła krzyżowego we Wrocławiu

operacja kolana
Kontuzja kolana, niezależnie jaka, jest schorzeniem poważnym. Nigdy nie powinno się jej ignorować, ponieważ bez specjalistycznego leczenie, nic się nie poprawi. Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest niezwykle poważnym schorzeniem. Więzadło jest stabilizatorem, uważany jest za najważniejszy. Choć tak właśnie jest, trzeba mieć na uwadze, że nie jest jedynym, w związku z czym objawy zerwania mogą być różne.
Świetnie będą się w niej sprawdzać różne maści i kremy, jakie pozwalają na nawilżenie skóry i dostarczają składników powodujących, że będzie ona bardziej elastyczna i wytrzymała. Jeśli jednak z jakiegoś powodu rozstępy się jednak pojawią, to od jakiegoś czasu jest również skuteczny sposób na to, żeby dać sobie z nimi radę.

Używa się w nim kwas polimlekowy znany też jako Sculptra. Pobudza on produkcję naturalnego kalogenu i znacznie zwiększa sprężystość skóry, i przez swoje właściwości jest coraz szerzej wykorzystywany w zabiegach pozbywania się defektów czy odmładzających.
2018/06/22