Menu strony

Męski zarost robi się coraz bardziej popularny pośród panów, żeby prezentował się okazale, trzeba o niego zadbać

Na przestrzeni lat wizerunek mężczyzn często ulegał zmianie. Dosyć długo modne były brody albo wąsy, potem stopniowo zarost męski stracił na popularności, a bardziej modne stawały się gładko ogolone policzki. Dziś męski zarost, czyli broda, wąsy i bokobrody powracają do łask oraz przeżywają osobisty renesans. W sklepach z kosmetykami coraz częściej można nabyć środki do pielęgnacji brody, jak także odpowiednie narzędzia, by o zarost dbać. W przypadku, kiedy planuje się zapuścić zarost, trzeba wiedzieć jak dbać o brodę.
Męski zarost okazuje się elegancki, ale jedynie gdy bywa zadbany

pielęgnacja zarostu
Sporo osób uważa, że męski zarost przedstawia się nieładnie. To nieprawda, po prostu o brodę trzeba właściwie zadbać, a wówczas będzie naprawdę piękna Mężczyźni uznają różne długości zarostu. Im dłuższy on jest tym znaczniejszego wysiłku przy pielęgnacji wymaga. Należy wybrać taką długość, w jakiej czujemy się wygodnie. Taka broda musi być regularnie strzyżona, by miała ładny i elegancki wygląd. By dbać o posiadany zarost, można odwiedzać męskiego fryzjera, jednak potrzeba pamiętać o tym, że nie w każdym salonie oferuje się podobne usługi. Pielęgnacją brody można zajmować się również w warunkach domowych.

Kiedy samodzielnie pragniesz pielęgnować brodę

Sprawdź też

Naprawdę dobre golarki Muhle Razor, albo znane Edwin Jagger Razor stosują też panowie dbający o brodę

golarka
Ostatnio powraca moda na widoczny zarost u mężczyzn. Jest nawet konkretna nazwa przeznaczona dla tego rodzaju mężczyzn – lumberseksualni. Nazwa wywodzi się z angielskiego słowa, które oznacza w naszym języku „drwal”.


pielęgnacja zarostu
W przypadku gdy dbaniem o brodę mężczyzna pragnie zajmować się samodzielnie, musi zakupić właściwe wyposażenie. Wielu mężczyzn do modelowania brody używa nożyczek, lecz to narzędzie okaże się idealne dla osób już doświadczonych. Początkującym rekomenduje się specjalne trymery do brody , które są bardzo komfortowe w obsłudze oraz funkcjonalne. Warto zakupić także grzebyk, którym będzie się czesać i modelować zarost. Podobne czesanie jest niesamowicie ważne, gdyż nie tylko pomaga zachować schludny wygląd, ale również świetnie wpływa na cebulki.


Nie zapominaj o kosmetykach

Podobnie, jak włosy na głowie, tak samo zarost wymaga używania specjalnych kosmetyków pielęgnujących. Niezbędny będzie właściwy szampon do mycia zarostu, zatem warto wybrać taki, który dostarcza kluczowych składników oraz witamin. Mężczyźni cenią sobie też balsamy do brody, a wielu z nich wykorzystuje także olejki. Dzięki nim zarost staje się przyjemny w dotyku oraz piękny.
2018/12/10