Menu strony

Podarunek dla entuzjasty kawy

Wiele osób nie zacznie dnia od kubka czarnej i pachnącej kawy. Ten gorący napój często potrafi postawić na nogi każdego, kto ma problemy z wczesnym wstawaniem. Bez wątpienia nie brakuje również miłośników latte, którzy chcieliby wypróbować czegoś innego.

Nieznane smaki

Sprawdź też

Zacznijmy żyć zdrowiej!

warzywa
Nasz dzisiejszy styl życia ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Należy zacząć od tego, że zbyt dużo czasu poświęcamy pracy. Po męczącym dniu w robocie , w domu również oczekują na nas codzienne obowiązki. Nie możemy znaleźć czasu na wypoczynek, co sprawia, że bywamy zmęczeni i rozdrażnieni. To fatalnie wpływa na nasze stosunki z rodziną, co jest kolejnym powodem naszej frustracji. Nie radzimy sobie również z odżywianiem.


Mocne espresso, jakie w parę chwil potrafi efektywnie przegonić senność i znużenie, należy do najbardziej popularnych rodzajów kawy, aczkolwiek nie każdemu odpowiada tak intensywny smak. Wielu ludzi potrafi go nieco złagodzić poprzez dodatnie mleka, a wśród miłośników kawy nie brakuje i takich ludzi, którzy cenią sobie tylko pyszne latte. Jeśli chcesz sprawić niespodziankę komuś, kto nie ogranicza się wyłącznie do jednego sposobu parzenia kawy, możesz podsunąć mu profesjonalny ekspres. Będzie to niemały wydatek, dlatego jest to atrakcyjny pomysł na prezent np. z okazji ślubu. Jeżeli nie posiadasz wystarczających funduszy, a okazja również nie wymaga okazałego upominku, równie dobrze sprawdzi się książka o metodach parzenia kawy, jak też… sama kawa. Postaraj się jednakże, by była ona wyjątkowa – może to być kawa aromatyzowana, bądź z wyższej półki. Obdarowana osoba z pewnością ucieszy się z tego typu prezentu i chętnie wypróbuje nowe smaki.

Przerwa na kawę
A może gadżet?

Współcześnie coraz bardziej popularne stają się nietradycyjne sposoby parzenia kawy. Oprócz ekspresu, czy spożywanej często kawy po turecku, możemy też wykorzystać tzw. drippery czy inne naczynia umożliwiające uzyskać nieco inny smak kawy. Jeśli planujesz podarować zwolennikowi małej czarnej coś atrakcyjnego, poszukaj właśnie takich naczyń czy też innych gadżetów – np. firmy Hario, której produkty kupić możesz w sklepach internetowych- . Dobrym przykładem oryginalnego gadżetu jest KeepCup, czyli zrobiony z tworzywa sztucznego kubeczek, który może być poddawany recyclingowi i który w zamierzeniu twórców ma zastąpić kubeczki plastikowe. Sprawdź sam termiczny kubek do kawy. Wiele kolorów do wyboru, wygoda użytkowania i możliwość czyszczenia w zmywarce sprawia, że KeepCup na pewno spodoba się każdemu zwolennikowi kawy. Tego rodzaju produkty udostępnia np. wspomniana już firma Hario. Bez wątpienia przydadzą się osobom, które rano w pośpiechu nie mogą spokojnie dopić swojej kawy i potrzebują wygodnego i funkcjonalnego kubeczka z zamknięciem.
2019/06/07