Menu strony

Ekologiczna żywność to tylko moda?

Polacy nareszcie zwrócili uwagę na to, co mają na talerzach. Nie zgadzają się na niezdrowe dodatki i żądają jakości. Bio żywność już nie jest wymysłem i pojawia się na stołach. Sklepy, które sprzedają produkty ekologiczne łączą się jeszcze z wysokimi i nieuzasadnionymi cenami.

Sprawdź też

Doskonałe przepisy na bazie kalafiora każdego dnia

Posiłek z rodziną
Patrząc na mnogość dostępnych dzisiaj na rynku produktów, można w pełni zatroszczyć się o zróżnicowanie przygotowywanych dla całej rodziny posiłków i o zdrowe odżywianie. Nie trzeba wydawać fortuny, by być pewnym znakomitej jakości zastosowanych do stworzenia pełnowartościowych dań składników. Najlepsze i szczególnie zdrowe produkty można wyszukać w wielu punktach w każdym mieście w naszym kraju, a ceny nie są wysokie. Postaw na swoje zdrowie i ciesz się nim przez długi czas!


ekologiczna żywność
Faktycznie zdrowe jedzenie nie należy do najtańszych. Płacimy za jakość, ale nie przesadzajmy. Moda na ekologię podnosi ceny produktów. To się zmienia, bo bio żywność wkracza do dyskontów spożywczych.

Ekologiczna żywność – co to jest? Krótko mówiąc, ekologiczna żywność to wszystkie warzywa, owoce hodowane bez sztucznych i chemicznych nawozów, bez dodatku sztucznych aromatów i barwników, na ekologicznych ziemiach. Zdrowe warzywa właściwie sadzimy sobie sami w ogródkach. Trzymanie hodowlanych zwierząt łączy się z samodzielnie przygotowanymi paszami – bez odżywek i środków ingerujących w zdrowie. Zasady ściśle określa Unia Europejska i to waśnie ona przesądza, co nie może być oznaczone certyfikatem eko (zdrowa żywność - https://www.bioplanet.pl) żywności.

Kupowane jarzyny nie są tak dobre. Nie wszyscy mają możliwość powąchać marchewki z własnego zbioru, a truskawki, które kupujemy nie przypominają tych, które pamiętamy z dzieciństwa.

Ekologiczna żywność dla dzieci Zakup zwykłego twarogu, czy też jabłka, nie jest banalny, jeśli troszczymy się o zdrowie dzieci. Większość mam decyduje się na nowoczesne metody odżywiania swoich dzieci, od najwcześniejszych chwil zdrowo karmiąc. Posiłki dla niemowląt gotujemy bardzo ostrożnie. Wiadomo, że tutaj istotna jest jakość. Pierwszym problemem może okazać się mleko dla niemowląt – receptura i składniki są podstawowym argumentem. Sześciomiesięczny niemowlak domaga się zróżnicowania pokarmu, a w w obiadkach powoli pojawiają się nowe produkty. Zdrowe jedzenie to także kaszki dla niemowląt, chociaż powoli dzieci muszą jeść też jajka, zupy, mięso (cały artykuł).

Trzeba więc zadbać o dobrą jakość obiadów i sprawdzić pobliski zdrowy sklep. Zapamiętaj, że zdrowa żywność nie oznacza produktów z eko hodowli. Koniecznie zwracaj uwagę na pochodzenie warzyw i nie daj się pokonać temo, co na etykietach produktów, które niekoniecznie są zdrowe.
2018/05/07