Menu strony

Jak wygląda historia alkoholu i jak tak naprawdę powinno się go konsumować? Jak wyglądają polskie praktyki picia różnych trunków?

Wysokoprocentowe napoje procentowe zjawiły się w naszej historii zupełnie potem niż wino czy piwo. Chińczycy w VII p. n.e pędzili wódkę z ryżu. W III wieku p. n.e destylacje wina przypomina Arystoteles, mimo to prawdopodobnie to naukowcy arabscy VIII wieku n. e. jako pierwsi zdobyli płyn o większej zawartości alkoholu niż ta otrzymywana w wyniku fermentacji.


koniak
Do Europy tajna wiedza alchemików arabskich przemieniła w XII wieku za sprawą powracających z krucjat krzyżaków.

Zainteresowały Cię treści podane w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj na stronie (https://dopower.pl/) podobne informacje, tyczące się tego sektora. Zapraszamy do następnej witryny.

Spirytus na początku oznaczono za lek wydłużający życie i konserwujący młodość. Stąd jego nazwa "aqua vitae" czyli woda życia. Stosunkowo w szybkim tempie, bo już w XIV wieku alkohol nie był lekarstwem. Używanie do produkowania, zamiast wina, żyta i jęczmienia ułatwiło produkcję trunku, który stał się powszechnie używanym alkoholem. Z biegiem czasu wódka rozpoczęła nabierać charakteru niezwykle powiązanego z produktem, z którego powstała.

W taki sposób pojawiły się produkowane ze słodu jęczmiennego szkocka whisky i irlandzka whiskey, angielski gim wytwarzany z różnorodnych gatunków zbóż, holenderski genever, w krajach skandynawskich- aquavit, a w Polsce- okowita. W połowie XVIII wieku zaczęto produkcję spirytusu z ziemniaków. Następnie do produkcji wprowadzono coraz to nowsze elementy i techniki, otrzymując różnorodne gatunki napojów alkoholowych. Obecnie trudno sobie wymyślić życie bez odrobiny alkoholu, dla aromatu, smaku, dla
Szklanka do whisky
przyjemności. Jeszcze więcej Polaków pije dla radości, a są to na pewno piwa z małych browarów, bardzo popularne w ostatnim czasie, jak również wina.


Mnóstwo ludzi również kosztuje whisky czy koniaku. Te trunki kiedyś były niezwykle drogie i trudno dostępne dla większości, teraz także mają swoją cenę, jednak już więcej osób stać na taki rodzaj napojów alkoholowych. Tego rodzaju alkohole najdogodniej pić w określonych do tego celu szklankach, jak szklanki do whisky i kieliszki do koniaku, np. . W innym wypadku będzie to nieco zabawnie wyglądać. Wyobraźmy sobie przykładowo, że wino potrafimy pić w kuflu lub piwo w kieliszku do wina.

Aby poszerzyć wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (https://wroclaw.hotelepark.pl/hotel/pokoje), która zawiera interesujące dane na przedstawiany temat - trzeba tylko kliknąć.

Trochę to niedobre, w ten sam sposób należy pomyśleć o whisky czy koniaku, i w sumie dobrać odpowiednie naczynia, do konkretnego gatunku alkoholu.
2020/06/06