Menu strony

Golenie się kiedyś i obecnie - w jaki sposób się to robi

Kiedyś panowie zjawiali się u golibrody lub samodzielnie się golili. Nie było wtedy takich narzędzi jak teraz, ale była brzytwa i panowie nie mieli z tym kłopotów. Ich skóra może jakiś czas po goleniu bywała zaczerwieniona, ale po kilkunastu minutach wszystko prezentowało się jak trzeba.

A dziś mężczyźni zrobili się wygodniccy i korzystają z elektrycznych maszynek. Jednak są też tacy mężczyźni, dla których idealną metodą okazuje się golenie maszynką na żyletki. Wielu producentów maszynek sprzedaje tego typu produkty, więc mężczyźni nie muszą się martwić, że nie będą mogli golić się tak jak lubią. Co interesujące do naszego państwa przyszła moda na zapuszczanie brody i stworzono miejsca, gdzie da się tę brodę przystrzyc, nadać jej właściwy kształt. Możemy też naszą brodę zlikwidować. Jeżeli więc raz na jakiś czas Panowie chcieliby poczuć się jak kiedyś mężczyźni u golibrody, to dobrze wybrać się do takiego miejsca, gdzie zajmą się panami profesjonaliści. Oczywiście po jakimś czasie znowu w ruch pójdzie maszynka na żyletki, ale i tak raz na jakiś czas warto korzystać ze współczesnego luksusu. W innych państwach takie miejsca są popularniejsze niż w Polsce, bo u nas w kraju, to tylko w większych miastach istnieją tego typu przybytki.

Najlepszy zestaw - pełna treść - do golenia dla mężczyzn
zestaw do golenia
Jeżeli nasz toaleta (polecamy idź do serwisu) postanowił, że będzie się golił maszynką zwykłą to powinien zainwestować m.in. pędzel do golenia. Powinniśmy pamiętać, że mężczyźni identycznie jak panie wielbią rzeczy piękne, dlatego kupują pędzel badger . Ta firma postarała się o to, żeby całe wykończenie pędzla był bardzo dobrze zrobione i ładne. Włosie również jest odpowiedniej miękkości, tak by nie podrażniało cery. Wszyscy mamy świadomość, że skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa.


Sprawdź też

Co robią mężczyźni, by utrzymać brodę formie? Okazuje się, że wykonują całkiem sporo zabiegów i wykorzystują rozmaite akcesoria.

Mężczyzna z brodą
Sporo ludzi myśli, że męska broda rośnie po prostu, ot tak. Sama się układa, wyczesuje i podcina. Oczywiście nie jest to prawdą. Co robią mężczyźni, żeby utrzymać ją w ryzach? Wygląda na to, że wykonują dość dużo zabiegów pielęgnacyjnych, używając do tego męskich kosmetyków, żyletek, brzytwy, nożyczek i jeszcze kilku przyrządów.

Oczywiście, jeśli wiemy, że nasz mężczyzna wybiera właśnie taki sposób golenia to warto zrobić mu upominek, bez żadnej okazji lub z powodu nadchodzących urodzin, imienin lub świąt i kupić mu pędzel do golenia zestaw. W zestawie bardzo często jest też pianka do golenia albo maszynka do golenia na żyletki. Bywa, że uda się kupić naprawdę kosztowny i piękny zestaw tego rodzaju w promocyjnej cenie. Także warto pomyśleć, czy zamiast skarpet pod choinkę nie lepiej byłoby pomyśleć o czymś, co rzeczywiście okaże się przydatne i na dodatek okaże się też ładne i, co najważniejsze, nasz mężczyzna się ucieszy.
2018/06/22