Menu strony

Najczęstsze przyczyny powstawania chorób układu moczowego, jakimi metodami da się je leczyć domowymi metodami.

Układ moczowy odpowiada za wydalanie z organizmu szkodliwych związków. U większości osób jego działanie przebiega zupełnie bezobjawowo do później starości, jednak raz na jakiś czas może się zdarzyć, że trzeba będzie skorzystać z pomocy urologa.


lekarz urolog podczas prezentacji
Choroby układu moczowego można podzielić na dwie zasadnicze grupy. Do pierwszej się zaliczają po prostu zwykłe choroby zakażeniowe, jakie bardzo często przytrafiają się i dorosłym, i dzieciom. Z reguły ich początek jest bardzo podobny, czyli lekki ból podczas oddawania moczu, w dalszej kolejności coraz więcej wizyt w toalecie, a na koniec mocniejszy ból i pieczenie. Problemy te są tak niewdzięczne, że pacjenci nie powinni mieć żadnych obaw przed wizytą u specjalisty. Przeważnie zaczyna się od zwykłego lekarza rodzinnego, który w przypadku podejrzenia jakiegoś zapalenia przepisze skierowanie do specjalisty - więcej. Urolog we Wrocławiu na podstawie wyników badań oceni, jakiego rodzaju jest to zakażenie i przepisze odpowiednie środki, przeważnie będą to antybiotyki zwalczające bakterie odpowiedzialne za stan zapalny.

W dużo większej liczbie przypadków na choroby dróg moczowych zapadają kobiety. W dużym stopniu jest to skutkiem budowy ich ciała, krótka cewka moczowa znacznie ułatwia bakteriom możliwość przedostania się do pęcherza, gdzie powodują zapalenie. Jeżeli objawy choroby będą szybko zauważone, to będą spore szanse na to, że uda się przejść wszystko bez większych problemów i dolegliwości. Przede wszystkim należy odpowiednio dużo pić, aby wypłukać bakterie z organizmu. Bardzo dobra będzie typowa woda mineralna, a powinno się ją spożywać w ilości nawet szklankę co pół godziny. Bardzo przydatne we wczesnych fazach choroby są również mieszanki ziołowe, lub jeśli ktoś za nimi nie przepada, to tabletki o takim samym -


budowa nerki
Warto także zadbać o właściwą temperaturę, wiadomo bowiem od dawna, że zimno to największy wróg nerek. Jeżeli będzie taka możliwość, to schowanie się na kilka dni pod kołdrą da spore szanse na to, że sprawa obejdzie się bez podania antybiotyku. Jeśli jednak metody te nie pomogą, to nie zostanie nic innego, jak wybrać się do lekarza we Wrocławiu po radę.
2020/03/09