Menu strony

Smaczna i zdrowa herbata

Rozgrzewa zimową porą, orzeźwia latem. Jeżeli będziemy spożywać ją z umiarem, pozytywie wpłynie na zdrowie i urodę. Cóż to za napój, o tak wielkiej mocy? Herbata.
Zwyczaj picia herbaty narodził się w Chinach. Wedle tamtejszych podań, herbatę zawdzięczamy cesarzowi Shen Neng, zielarzowi i uczonemu. Pewnego razu, cesarzowi gotującemu wodę wpadło do kubka kilka listków z krzewu rosnącego przy pałacu. Informacja o cudownym delikatnym smaku, tak przypadkowo wzbogaconej smakowo wody rozniosła się szybko i daleko (czytaj o chińskiej herbacie). Chińska herbata niesie ze sobą nie tylko doskonały smak, ale i coś, co jest bezcenne, szczególnie w obecnych, zabieganych czasach – poświęcenie uwagi drugiemu człowiekowi. Ten moment, w którym zapominamy o zgiełku świata, nigdzie się nigdzie nie spieszymy, to ukłon w stronę dalekiej, chińskiej tradycji.

Sprawdź też

Dlaczego warto pić kawę? Napary, jakie potrafią wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie!

kawa
W czasie spotkań ze znajomymi, na gościnnym stole, w dni codzienne, jak też od święta- kawa a także herbata stanowią integralne elementy poczęstunku, które nierzadko są zwyczajnym pretekstem do wspólnych spotkań. Za sprawą różnorodności smaków i aromatów kawy, czy herbaty możemy z przyjemnością degustować różnorodne rodzaje ulubionych napojów, aby wreszcie zdecydować się na ten, który najlepiej zaspokoi nasze oczekiwania. Warto mieć świadomość, iż najlepszy aromat gwarantują herbaty liściaste oraz niezmielone kawy, które smakują najlepiej, jeżeli zostaną zmielone w warunkach domowych.


herbata
Który rodzaj herbaty nabędziemy - zależy tylko od naszych wymagań. Herbata występuje bowiem w wielu gatunkach. Najbardziej popularna w Polce - czarna, biała (zawierająca najwięcej prozdrowotnych przeciwutleniaczy) i zielona. Ta ostatnia jest produktem najmniej przetworzonym, liście poddaje się suszeniu bezpośrednio po zbiorach.

Jeśli musisz bezzwłocznie odnaleźć analogiczne artykuły dotyczące omawianego problemu, zobacz dodatkowe info na innej tego rodzaju witrynie.

Powoduje to, że posiada największą ilość bogatych składników, gdyż nie traci ich w procesie fermentacji. Zielona herbata pomaga w spalaniu zbędnych kilogramów, posiada właściwości antyoksydacyjne, działa tonizująco, koi skołatane nerwy i relaksuje. Jest bardzo zdrowa, zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka . Spowalnia procesy starzeniu się komórek i pobudza bardziej niż kawa. Chińczycy są zdania, iż wspomaga krążenie krwi, regeneruje mózg, przepędza smutki, a nawet dodaje odwagi. Wspomaga również pamięć i ma działanie odtruwające.


Aby przekonać się o cudownej mocy złotego naparu, należy wybierać tylko produkty najwyższej jakości. Dobrych sklepów herbacianych mamy wiele – zwłaszcza w internecie. W jednym miejscu, klienci mogą znaleźć herbaty, które dzięki swoim aromatom przeniosą ich w najdalsze zakątki świata.
2018/10/31