Menu strony

Jeśli sałatka to jedynie z makaronem

W czasie letnim w naszej diecie królują posiłki lekkie i niskokaloryczne. Konsumujemy mniejszą ilość niekorzystnych dla zdrowia tłuszczowych potraw, zamieniając je na korzystne dla naszego ciała jarzyny, owoce lub delikatne pieczywo.
sałatka grecka
W okresie letnim na naszych stołach nieraz pojawiają się także sałatki a także surówki. Jednymi z najczęściej przygotowywanych są sałatki z makaronu. Właściwie przyrządzone stanowią odżywczy oraz niskokaloryczny posiłek, który na długo pozostawia uczucie sytości w naszym żołądku.

Sałatka z makaronem, na przekór powszechnej opinii, nie stanowi bomby kalorycznej.

Interesujący tekst? Jeśli tak, kliknij tu - w najnowszym tekście z pewnością wyszukasz coś absorbującego, zatem ten odnośnik powinien okazać się dla Ciebie wartościowy.

W każdym razie nie dzieje się w ten sposób z powodu zawartości makaronu. W szczególności, jeśli w miejsce pszennego, weźmiemy pełnoziarnisty Jest to bowiem produkt zawierający przede wszystkim węglowodany i białko. Poza tym podczas gotowania pochłania on wodę, na skutek czego trzykroć powiększa swą objętość. Istnieje wprawdzie kluczowy wymóg - sałatka z makaronem powinna być przygotowana z makaronu al dente. W takim przypadku nasz organizm przez dłuższy czas zamienia skrobię na glukozę, dzięki czemu uczucie sytości zostaje na dłużej.

Sprawdź też

Dietetyczny makaron? To możliwe!

sałatka makaronowa
Okres letni to wymarzony czas na zmianę menu. Owoce oraz warzywa powinny zajmować czołowe miejsce na naszym stole, wszak zdrowa dieta to 5 porcji warzyw i owoców dziennie.


Inaczej stan rzeczy wygląda w przypadku urozmaicania sałatki z makaronu wysokokalorycznymi domieszkami bądź sosami. Najpopularniejszym przykładem jest majonez. Sałatka z makaronem i majonezem nie będzie korzystnym pokarmem, dlatego że posiada dużo pustych, powodujących przybieranie na wadze kalorii. Nie zmieni tego nawet makaron przygotowany al dente. Sałatka z makaronem i majonezem może być spożywana wyłącznie przez osoby nie borykające się z tematem tuszy i też niezwykle rzadko.

Sałatka tego rodzaju nierzadko zawiera gwiazdki z makaronu. Ze względu na niewielkie rozmiary wyśmienicie komponują się z pokrojonymi w warzywami, czy pieczonymi kawałeczkami mięsa.

Czy chcesz może mieć link do strony rehabilitacja kolana wrocław, gdzie czekają na Ciebie następne teksty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

Gwiazdki z makaronu idealnie pasują też do zup. Pewnie niejeden spośród nas pamięta takie z dzieciństwa tworzone przez mamę albo babcię. Wtedy makaron robiono przeważnie we własnym zakresie. Dziś ta praktyka odchodzi do lamusa, a kształty, rodzaje i dodatki zawarte w makaronach przyprawiają o zawrót głowy.
2019/07/15