Menu strony

E-papieros – zdrowszy od zwykłego papierosa?

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to świetna alternatywa w odniesieniu do zwykłego papierosa i oferta dla palaczy, którzy nie chcą drastycznie odstawić nałogu, a jednocześnie ważne jest dla nich zmniejszenie ryzyka powiązanego z wziewaniem groźnych substancji zawartych w zwykłym papierosie.

Co to jest papieros elektroniczny?

Papieros elektroniczny prezentuje się dokładnie tak jak normalny papieros, niemniej w ofercie są też proponowane bardziej okazałe wersje, takie jak przypominające długopis. W smaku także niewiele różni się od tradycyjnego papierosa, a co więcej nie pozostawia w ustach niesmacznego posmaku; produkuje również dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Budowa e-papierosa

Jak nietrudno zgadnąć po nazwie, e-papieros jest urządzeniem elektronicznym, w związku z czym wymaga zasilania. Rolę zasilacza najczęściej realizuje akumulator, ale może to być również gniazdko samochodowe czy port USB. W budowę e-papierosa, oprócz zbiornika na płyn, atomizera (to tam płyn jest ogrzewany i przybiera postać „dymu”) i zasilacza wlicza się także dioda, która imituje żar. Płyny do e-papierosów można otrzymać w różnych smakach, m.in. tytoniowych, które mają przypominać smak popularnych na całym świecie, marek, do których jest się przyzwyczajonym, ale także owocowych i ziołowych - firma Bista. W odpowiedzi na potrzeby, można kupić zawierające od 0 do 3,6% nikotyny.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Zalety elektronicznego papierosa

Najważniejszą zaletą e-papierosa jest to, że realizuje wszystkie założenia typowego papierosa, a przy tym nie niesie tak samo negatywnych efektów (czytaj więcej, klikając na ten odnośnik). Ponad to, może przyczynić się do całkowitego rzucenia palenia poprzez etapowe zmniejszanie mocy płynu. Ponadto, elektroniczne papierosy nie są szkodliwe dla otoczenia, więc można je używać w miejscach publicznych i przy innych osobach. Oprócz tego nie posiadają nieprzyjemnej woni, a co za tym idzie ubrania palacza zachowują swój zwykły zapach. Mocną zaletą ważną dla tych, którzy pielęgnują swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie przyczynia się do utraty kondycji ani nie powoduje kaszlu - gilzy Dark Horse. gilzy Dark Horse firma Bista


Sprawdź też

Czemu powinno się pić tylko naturalne soki jabłkowe, pomarańczowe oraz inne?

sok jabłkowy
Soki posiadają dużo zalet odżywczych, są dodatkowo zasobnym źródłem rozlicznych witamin, niemniej jednak w dzisiejszych czasach na sklepowych półkach często znajdujemy soki stworzone z zagęszczonego soku, jakie mają niedużo wartości odżywczych, za to wiele pigmentów, substancji smakowych i licznych konserwantów.
Dziennikarz: k.s.
2018/07/12