Menu strony

Czym jest androgenowe łysienie? Jakie sposoby leczenia są stosowane?

Łysienie powoduje duże kompleksy tak u mężczyzn, jak i u pań. Niektórzy łysieją już w bardzo wczesnym wieku i szukają pomocy w tego typu sytuacjach. Nie chcą bowiem pogodzić się z taką sytuacją.


jedzenie latem


Sprawdź też

W jaki sposób obecne gabinety kosmetyczne wykorzystują nowinki technologiczne przy różnych zabiegach.

akt - skóra
Kobiety od wieków marzą o tym, żeby jak najładniej wyglądać. Trudno się więc dziwić, że za swoją urodę są w stanie naprawdę dużo się wykosztować, a także sporo wycierpieć, bowiem niektóre zabiegi nie należą do najprzyjemniejszych. Oczywiście rzeczą wiadomą jest, że aby dobrze wyglądać w pierwszej kolejności trzeba zadbać o siebie, jeśli ktoś nic nie robi i cały czas przejada się pączkami, to największa ilość zabiegów niewiele mu pomoże. Ale dla osób, które jednak dbają o to, żeby właściwie żyć na co dzień wizyta w dobrym gabinecie kosmetycznym naprawdę może sporo pomóc. A aktualnie jest w czym wybierać, bowiem kosmetologia i medycyna bez przerwy idą mocno do przodu. Jeszcze do niedawna największym zmartwieniem pań marzących o wymodelowaniu sylwetki było pytanie, ile kosztuje liposukcja i dlaczego tak drogo. Aktualnie zamiast tego dość inwazyjnego zabiegu stosuje się lasery lub ultradźwięki, jakie nie tylko są znacznie bezpieczniejsze, lecz również dają najczęściej dużo lepsze rezultaty bez skutków ubocznych.


dentysta


Łysienie androgenowe, które jest jednym z częstszych rodzajów łysienia wystąpić może zarówno u kobiet, jak i u panów.

Chcemy Cię zachęcić do identycznie interesujących wątków, które przygotowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij stronę ajona i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

Jednak u mężczyzn występuje najczęściej. Podłoże genetyczne często jest wymieniane, jako przyczyna tego rodzaju problemów. Łysienie rozpocząć może się także dość wczesnym wieku, nawet gdy się jest nastolatkiem. Zaczyna się zwykle cofaniem się włosów w okolicach skroni i na czole, jak też rzadszym owłosieniem na czubku głowy. Z czasem problem pogłębia się i ubytki włosów są coraz większe.


Nie wymyślono właściwie jednej dobrej metody, która przeciwdziałałaby tego rodzaju objawom. Jednak bez wątpienia lepsze rezultaty możemy uzyskać, gdy zacznie się działać w miarę wcześnie. Transplantacja włosów może dawać bardzo dobre efekty, jednak bez wątpienia do najtańszych nie należy. Jest to zabieg chirurgii plastycznej, który polega na przeniesieniu mieszków włosowych z danej powierzchni skóry, w miejsce, jakie pozbawione jest owłosienia. Na pewno uzyskuje się w taki sposób całkiem naturalny wygląd włosów. Innym sposobem leczenia jest przyjmowanie estradiolu, czyli hormonu, który może zmniejszyć wypadnie włosów.


Oprócz tego jest jeszcze w sklepach sporo leków, oraz środków kosmetycznych, jakie w mniejszym lub całkiem dobrym stopniu pomogą w przypadkach zbyt dużego tracenia włosów. Być może w przyszłości zostaną wymyślone jeszcze inne sposoby na to, aby takim kłopotom zaradzić.
2022/06/16