Menu strony

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.


Poprzedzona konsultacją z medykiem oraz przeprowadzona przez wykwalifikowanego jak też kompetentnego specjalistę jest efektywną a także bezpieczną dla zdrowia strategią, z której coraz częściej korzystają nie wyłącznie kobiety, ale i mężczyźni.
odzież


Od innych metod umożliwiających usunąć zbędne owłosienie laserową depilację odróżnia to, iż jej rezultaty są trwałe. Jest to możliwe, albowiem w czasie zabiegu wykorzystuje się zjawisko tzw. selektywnej fototermolizy. Na czym polega depilacja laserowa Wrocław? Kosmetolog przystawia głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana poprzez laser wiązka silnego światła jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik dermatek pigmenty zawarty w cebulkach włosów. Impuls laserowy jest zamieniany w termiczną energię, co wywołuje unicestwienie struktur odpowiedzialnych za przyrost włosków, dzięki czemu nie odrastają.


Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii


Taki zabieg powodować może pewien dyskomfort jak też wrażenie szczypania bądź pieczenia. Odbieranie tychże dolegliwości jest jednak bardzo indywidualne oraz zależy od naszej odporności na ból (bardziej wrażliwym osobom poleca się użycie maści przeciwbólowej). Po przeprowadzeniu laserowej depilacji skóra będzie podrażniona, pojawia się także obrzęk okołomieszkowy. W większości wypadków nikną one już po paru godzinach, chociaż w wypadku bardziej delikatnej skóry mogą utrzymywać się przez parę dni.
Czas trwania zabiegu jest uzależniony od tego, jak dużą powierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od 30 minut do dwóch godzin. Stąd wybierając gabinet należy zwracać uwagę na to, jakiego sprzętu w nim się używa.
2020/02/12