Menu strony

W ostatnich latach wśród rodaków rośnie wiedza o tym, że chemia w kosmetykach i jedzeniu szalenie szkodzi naszemu organizmowi

W sieci mamy wiele stron, gdzie analizowane są zawartości różnych kosmetyków. Możemy znaleźć również aplikacje, z pomocą których jesteśmy w stanie stwierdzić czy wymieniony składnik jest trucizną.
Jest to niezwykle ważne, gdyż ich określenia zwykle nic nam nie powiedzą.


metody


Zazwyczaj składem różnego rodzaju kosmetyków interesują się bardziej panie. Wynika to z kilku przyczyn. Po pierwsze pragną one zachwycająco wyglądać - mieć mocne włosy oraz młodą skórę - a wiedzą, że chemikalia źle wpływają na nasz organizm. Po drugie, chcą troszczyć się o zdrowie (peeling medyczny) swoich maluchów i nie faszerować je chemikaliami. Toteż ważne są preparaty, które używamy, gdyż ich skład przenika przez naskórek i przedostaje się do naszego organizmu - do tkanek oraz krwi. Ważne jest zatem to, żebyśmy sięgali po szampony i mydła naturalne.


Trzeba skoncentrować się na tych mydłach, które posiadają dość krótki i jasny skład. Unikajmy wszystkich sztucznych barwników oraz aromatów. Szkodzą one nam i naszym pociechom. Trzeba więc wyłożyć kilka złotych więcej, ale nabyć kosmetyk, który będzie bardzo delikatny, będzie czyścił i nawilżał, ale nie będzie podrażniał. Taka kostka wystarczy nam doprawdy na długi okres. Będziemy tym samym mogli cieszyć się brakiem barwników w naszym życiu.
Należy nabywać sprawdzone produkty, aby troszczyć się o zdrowie (choroby dziąseł, Stomatolog Łódź) swoje oraz swojej rodziny. Po artykuły spożywcze chodźmy na targ, a po kosmetyki do doprawdy rzetelnych producentów. Ważne jest zaufanie.
2018/10/03