Menu strony

W jaki sposób bezproblemowo zrzucić zbędne kilogramy po świątecznej przerwie ?

Święta to świetna okazja do mnóstwa rzeczy, na które nie można przyzwolić sobie w pozostałych dniach roku. Istnieją w przeciągu roku co najmniej dwa tego typu dni, ściśle powiązane z religią chrześcijańską, ale tak silnie zakotwiczone w kulturze świeckiej, że z odpoczynku od pracy i okazji do spotkania z bliskimi na towarzyskim gruncie korzysta wielu ludzi innych religii, a także zupełnie niewierzących.
święty mikołaj
Przygotowujesz się więc do wizyty u rodziców, do teściów, czasem do tych i tych, o ile żyją na przyjaznej stopie. Spotykasz się z rodzeństwem, czasami zapraszasz także przyjaciół. Czasem zdarza się, że to nie ty idziesz z wizytą i najbliższymi na obiad świąteczny do kogoś, ale to wszyscy odwiedzają ciebie. Tak czy owak nie można dać sobie czasu na lenistwo: wybierając się do innych wypadałoby zrobić kilka ciekawych, tradycyjnych przysmaków, także ciast: na Boże Narodzenie przygotowujemy podsmażanego karpia i różne odmiany dań opartych na śledziach. Na Wielkanoc stół aż trzeszczy od potraw opartych na jajkach, wędlinach, a na dokładkę podawanych jest dużo mazurków i babek. A kiedy uroczystość i obiad odbywa się u ciebie, to przecież ty odpowiadasz za to, by wprawić najbliższych w osłupienie liczbą i rodzajem dań.


Sprawdź też

Zrób coś nowego - zacznij gotować

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci czy ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - przygotować dobrą potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, pracowita małżonka czy też zakochany w kuchni mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który o dziwo nazywa się zupką chińską, to pozostaje własnoręczne gotowanie.

zdrowe odżywianie na I to by było na tyle, gdy chodzi o utrzymanie [TAG=sylwetki
, odpowiednią dietę. Gdy specjalnie ćwiczysz cały rok, żeby utrzymać dobrą figurę, nie przesadzasz z tłustymi potrawami i białkami, aby nie nabrać niepotrzebnych centymetrów, w Boże Narodzenie albo Wielkanoc wszystko przez te parę dni świąt zostaje zniweczone, a jak już goście rozjadą się do własnych domów, ciebie czeka odchudzanie po świętach (dieta na ładną cerę - sprawdź koniecznie!)
Tyle tylko, że odchudzanie polega na zmianie przyzwyczajeń i trybu życia, i te dobre nie powinny mieć wolnego nawet w święta. Zdrowa dieta odchudzająca musi być zachowana również w trakcie świątecznych dni. Gdy twoja silna wola nie jest wystarczająco silna, by odmówić sobie podsmażanego karpia czy doskonale przyrządzonych jajek z dressingiem, spróbuj chociaż nie jeść dużo. Najlepiej wybierać ze stołu niskokaloryczne posiłki i nawet nie próbować mazurka. Prawda jest taka, że po tego typu kolacji czy śniadaniu świątecznemu czeka parę tygodni intensywnej pracy, żeby waga znów cofnęła się na swoje miejsce, spożyte cukry i tłuszcze wydaliły się z organizmu, a sam organizm ponownie wyrównał gospodarkę witamin i mikro- i makroelementów.
2019/08/08