Menu strony

Naucz się pomocy przedmedycznej

Wszyscy uczniowie szkoły średniej i każdy, kto starał się o prawo jazdy, zdaje sobie sprawę czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot o nazwie Przysposobienie Obronne miał obowiązek przekazać młodzieży tajniki udzielania pierwszej pomocy. Do tego celu używane były m.in. fantomy i przedstawiane na nich oddychanie metodą usta-usta oraz masaż serca.


Instruktor uwrażliwiał uczniów na potrzebę zakupienia apteczki samochodowej oraz instruował ich jak ją wykorzystywać. Najczęściej instruował także, jak zadbać o zranione miejsce przy wystąpieniu złamań otwartych, jak się zachować w przypadku zachłyśnięcia, omdlenia czy na przykład oparzenia skóry. Więcej na temat szkoleń z udzielania pomocy przedmedycznej i innych na .

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie
Najbardziej ambitni i zaangażowani pedagodzy aranżowali wycieczki do regionalnych centrów krwiodawstwa, konwersacje z funkcjonariuszami policji oraz ratownikami medycznymi. Przytaczali koszmarne opowieści o tragicznie się kończącej ignorancji zasad udzielania pierwszej pomocy. Z takich lekcji zawsze niemało się wynosiło. Niektóre osoby przez kolejne kilkadziesiąt lat wiedzą w jaki sposób bezpiecznie wynosić z
samochodu osoby poszkodowane jak zareagować w razie niespodziewanego krwotoku, a nawet do czego służy defibrylator defibrylatory aed AED.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - na wagę życia
Inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku kursów na prawo jazdy. 30 godzin teorii musi wystarczyć na gruntowne poznanie zasad ruchu drogowego, technicznej obsługi samochodu, a także właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Zazwyczaj poświęcone są jej dwie godziny, podczas których przedstawiciel służby medycznej przerabia z kursantami zadania testowe. Nie ma w nich mowy na przykład o konieczności zaopatrzenia się na wakacje apteczki turystycznej, nie mówiąc już o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O ratującym życie defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie przypomina. Więcej o szkoleniach z pierwszej

Apteczka samochodowa – konieczność, nie dobra wola
Co roku kilkadziesiąt tysięcy osób umiera z powodu wypadków na drogach. Niektórych ofiar można byłoby uniknąć dzięki poprawnie zrealizowanym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. na wakacyjny urlop powinniśmyrównież wziąć apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne letnie nieudogodnienia oraz termometr bezdotykowy.


Świadomość społeczna związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż pozostawia wiele do życzenia. Niektórzy lekceważą ten temat, uważając, że ich to nie spotka. Może może się zdarzyć, że będą potrzebowali ratunku.

Jeżeli do tej pory nie możesz wyszukać niczego ciekawego, to sprawdź pod adresem (http://medico-dent.pl/galeria.html), tutaj na pewno odnajdziesz to, co okaże się dla Ciebie teraz użyteczne.

Jeśli dopisze im szczęście znajdzie się ktoś, kto ma inne zdanie i będzie w stanie im tej pomocy udzielić.
2019/04/01