Menu strony

Na czym polega a także kiedy jest konieczne leczenie kanałowe zębów?

Endodoncja to dyscyplina stomatologii zajmująca się oceną, prewencją oraz kuracją schorzeń tkanek leżących w środku zęba a również tkanek okołowierzchołkowych, zatem otaczających wierzchołek korzenia zęba.


Jest to jedna z w najwyższym stopniu prężnie rozwijających się gałęzi stomatologii.
suplement


Dzięki kanałowemu leczeniu możliwym staje się współcześnie ocalenie ząbka przed jego ekstrakcją i wieloletnie utrzymanie go . Leczenie kanałowe jest konieczne w sytuacji kiedy miazga zębowa, czyli nerw i naczynia krwionośne we wnętrzu zęba znajdą się w stanie nieodwracalnego zapalenia. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nieleczona ewentualnie źle kurowana próchnica. Głównym objawem jest wówczas chroniczny, nasilający się ból ząbka. Prędkie rozpoznanie a także odpowiednio szybko rozpoczęte Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław pozwala wykluczyć niedomagania bólowe przy zachowaniu ząbka.


Leczenie kanałowe konieczne jest także we wszelkich przypadkach obumarcia miazgi, co niekoniecznie ma związek z próchnicą, może też być następstwem urazu zęba. Leczenie kanałowe jest także alternatywą dla usunięcia ząbka w przypadkach zgorzeli miazgi jak też zaawansowanych przypadków zapaleń tkanek otaczających wierzchołek korzenia zębów. Leczenie (alkater.pl/) kanałowe pod mikroskopem może być pierwotne lub wtórne. Leczenie pierwotne jest to leczenie zęba, który nigdy w przeszłości nie był kanałowo leczony, wtórne leczenie jest to powtórne leczenie kanałowe, „re- endodoncja”.
Powtórne leczenie kanałowe przeprowadza się kiedy leczenie pierwotne nie przyniosło pożądanego efektu, gdy było niepoprawnie przeprowadzone, kanały nie zostały dobrze wypełnione na pełnej długości.
2019/06/07