Menu strony

Na czym polega a także kiedy jest konieczne leczenie kanałowe zębów?

Endodoncja to dyscyplina stomatologii zajmująca się oceną, prewencją oraz kuracją schorzeń tkanek leżących w środku zęba a również tkanek okołowierzchołkowych, zatem otaczających wierzchołek korzenia zęba.


Jest to jedna z w najwyższym stopniu prężnie rozwijających się gałęzi stomatologii.


suplement


Dzięki kanałowemu leczeniu możliwym staje się współcześnie ocalenie ząbka przed jego ekstrakcją i wieloletnie utrzymanie go . Leczenie kanałowe jest konieczne w sytuacji kiedy miazga zębowa, czyli nerw i naczynia krwionośne we wnętrzu zęba znajdą się w stanie nieodwracalnego zapalenia. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nieleczona ewentualnie źle kurowana próchnica. Głównym objawem jest wówczas chroniczny, nasilający się ból ząbka. Prędkie rozpoznanie a także odpowiednio szybko rozpoczęte Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław pozwala wykluczyć niedomagania bólowe przy zachowaniu ząbka.


Leczenie kanałowe konieczne jest także we wszelkich przypadkach obumarcia miazgi, co niekoniecznie ma związek z próchnicą, może też być następstwem urazu zęba. Leczenie kanałowe jest także alternatywą dla usunięcia ząbka w przypadkach zgorzeli miazgi jak też zaawansowanych przypadków zapaleń tkanek otaczających wierzchołek korzenia zębów. Leczenie (alkater.pl/) kanałowe pod mikroskopem może być pierwotne lub wtórne. Leczenie pierwotne jest to leczenie zęba, który nigdy w przeszłości nie był kanałowo leczony, wtórne leczenie jest to powtórne leczenie - poszerzone informacje pod linkiem - kanałowe, „re- endodoncja”.


Sprawdź też

Czy powiemy kiedy będzie chora trzustka objawy są dosyć różnorodne

firmy
Musimy wydawać sobie sprawę z tego, że chore organy wewnętrzne nierzadko ukazują określoną ilość objawów jednakowych, ale istnieje także troszeczkę takich, które zezwalają nam konkretnie zaznaczyć, jakiego narządu dotyczą.


Powtórne leczenie kanałowe przeprowadza się kiedy leczenie pierwotne nie przyniosło pożądanego efektu, gdy było niepoprawnie przeprowadzone, kanały nie zostały dobrze wypełnione na pełnej długości.
2019/01/29