Menu strony

W jaki sposób urządzić kuchnię, żeby chociaż trochę swoją prezencją nawiązywała do przeszłości

Nasz dom jest polem do eksperymentów. Wnętrze każdego pomieszczenia musi zostać ze szczegółami przemyślane, aby potem nie trzeba było kuć ściany na dodatkowe gniazdko elektryczne. Podobne przemyślenia są obowiązkowe w przypadku doboru poszczególnych elementów wyposażenia naszego lokum. Obecnie dużą uwagę przywiązuje się do designerskiego wnętrza. A do niego nie zawsze będą pasować sprzęty odziedziczone po pradziadkach. Ten fakt jednak nie przesądza jeszcze o tym, że w nowoczesnym mieszkaniu nie wolno umieszczać niegdysiejszych bibelotów. Jeśli tylko posiadacze znają i doceniają zasadę umiaru, to wnętrze nigdy nie będzie straszyć gości ani mieszkańców domu.
Komplety sztućców w ofercie sklepu Garneczki
Kuchnia jest takim miejscem w naszym mieszkaniu, gdzie trudno przeholować z dekoracją wnętrza. To tutaj teraźniejszość miesza się z tradycją prawie niezauważalnie. A to za sprawą projektantów, którzy tak tworzą przybory czy garnki kuchenne, żeby były tak samo praktyczne, jak przed wiekami i swoją prezencją nawiązywały do czasów współczesnych. Bardzo dobrze powyższą tezę ilustrują garnki gliniane stojące na sklepowych bądź domowych regałach.
Sposób gotowania posiłków w starożytnym Rzymie znacznie różni się od obecnego. Dawne gospodynie, jeszcze przed warzeniem obiadu, były zmuszone rozniecić ogień pod blachą. I oczywiście nie miały takich przyborów ani składników, które pozwalają w szybki sposób przygotować zupę. Jednak wykorzystywane kiedyś rozwiązania przetrwały do czasów współczesnych i wybrane panie nie imaginują sobie swojej kuchni bez garnków, których pochodzenie sięga czasów starożytnych.
Tzw. garnki rzymskie dobrze sprawdzają się w każdej współczesnej kuchni nietypowe garnki rzymskie. Są najczęściej wyprodukowane ręcznie przez rzemieślników, którzy w swoich warsztatach wytwarzają piękne arcydzieła. Gotowanie posiłków we wspomnianych garnkach odbywa się w bardzo nietypowy sposób. Zamarynowaną rybę lub mięso z kurczaka kładzie się na dnie naczynia, które wpierw zanurza się na pół godziny w wodzie. Dzięki takiemu zabiegowi danie obiadowe upiecze się na parze, czyli bez dodatku jakiegokolwiek tłuszczu.


Sprawdź też

Jakiego rodzaju garnków użyć, żeby przygotować nietuzinkowy, a jednocześnie pożywny posiłek na wyjazd poza miasto

garnki
Chwile wytchnienia należą się każdej rodzinie. A wspomnianych momentów jest w ciągu roku kalendarzowego nawet całkiem sporo. Są nimi święta bożonarodzeniowe oraz inne dni wolne od pracy bądź szkoły. Jednak zawsze najwięcej pozytywnych wzruszeń wzbudza kochana przez wszystkich majówka. Jeśli tylko pogoda dopisze, to wypad poza stolicę będzie naprawdę udany. Abyśmy jednak byli w stanie długo i z uśmiechem wspominać razem spędzone momenty, wpierw musimy wszystko świetnie przemyśleć. A już na pewno należy zabrać ze sobą prowiant - w trakcie spaceru przez las dzieci zgłodnieją znacznie szybciej niźli sądzą ich rodzice.

Garnki gliniane, w tym także garnki rzymskie, jak sama nazwa wskazuje, wykonane bywają z gliny. Doświadczeni garncarze dodatkowo powlekają powierzchnię glazurą, a samym wieczkom nadają fantazyjne zdobienia. A tego typu naczynia wydają się być bardzo dobrym pomysłem na upominek pod choinkę - niejedna gospodyni będzie zachwycona takim podarunkiem.
2019/01/12