Menu strony

Jakie dania przyrządzać?

Nie ma bardziej czystej miłości, aniżeli miłość do jedzenia, jak pisał genialny pisarz George Bernard Shaw. Warto jest zadbać o zdrowy i smaczny wikt na co dzień. Dzięki temu uzyskać można lepsze samopoczucie i niepokoić się w mniejszym stopniu o zdrowie. Osoby, które odżywiają się poprawnie są szczęśliwsze i myślą bardziej pozytywnie, jak twierdzą psychologowie. Współcześnie łatwo jest zarówno o składniki, jak i najlepsze przepisy. Portale online w postaci tekstowej i filmowej oferują instrukcje łatwych i smacznych dań. Pieczeń po huzarsku, sałatka z brokułów, czy tarta z malinami nie są już wiedzą tajemną posiadaną tylko przez kucharzy oraz ambitniejsze gospodynie.
obiad
Dobry dzień za każdym razem trzeba rozpocząć od śniadania. Na ten poranny posiłek dobrym pomysłem są jajka. Można je przygotowywać na różne sposoby. Ugotować w różnym stopniu twardości, lub usmażyć z dowolnymi dodatkami. Dla wielu osób jest niespodzianką jak dużo jest metod na jajecznicę. Da sięDa się sporządzić ją klasycznie, czy też jako pulchną smakowitą papkę przyprawioną szczypiorkiem - czytaj tu.

Wspaniała jest słodycze (zobacz sprawdź) czerwona jajecznica z pomidorami. Kiedy w trakcie dnia nadchodzi większy głód czas na obiad. Niejednokrotnie murowane przepisy są najlepsze. Nie ma to jak swojski kotlet schabowy, czy też mielony. W dni, kiedy posiada się więcej czasu i ochoty na gotowanie można przyrządzić kurczę czy też usmażyć smakowity stek. Do tego należy dopasować należytą surówkę. Na talerzu musi znaleźć się również wypełniacz w postaci ziemniaków, albo ryżu. Doskonała będzie ciastko (polecamy powołaj się na nas) kasza jaglana. Przy niektórych potrawach dobrze w miejsce wymienionych posłużyć się pieczywem. Nie istnieje wszak nic doskonalszego, niż wonny winny gulasz zagryziony bagietką.

ciasto
Kiedy zapada już zmrok dobrze jest przyrządzić kolację. Idealne wtedy są włoskie makarony. Lżejsze, takie jak aglio e olio popite lampką smacznego wina konstytuują świetne zakończenie dnia. Kapitalnym pomysłem są także tak popularne kanapki. Dobrze nieco nad nimi popracować, by utworzyć taki smak, który będzie pasował do indywidualnych smaków. Świat kanapek jest zaskakująco rozległy i aż dziw bierze ile jest w stanie zmienić dodatek koziego sera, czy rukoli. Nie powinno się też zapominać o deserach. Nieraz na osłodzenie dnia wyśmienicie jest zjeść porcję ulubionych lodów. Do herbaty doskonałe będą biszkopty, lub kawałek czekoladowego wypieku. Tarta z malinami (zobacz tu), czy pączek z różą też mogą być deserową ozdobą jadłospisu. Opcji okazuje się być dużo, wobec tego każdy ma znaczne pole do popisu, jeśli chodzi o codzienne posiłki. Trzeba tylko ochota i odrobina fantazji, a jedzenie zamiast banalnym obowiązkiem będzie istną przygodą.


Sprawdź też

Polecane pomysły na obiad dla całej rodziny

Obiad, kurczak
W większej części rodzin często występującym codziennym dylematem jest kwestia „co na obiad”. Co ciekawe, właściwie w każdym gospodarstwie odpowiedź na to pytanie będzie brzmiała inaczej. Wszystko zależy bowiem od przyzwyczajeń wyniesionych z własnych domów i tego, co tam się przyrządzało w sytuacji, gdy należało uzyskać potrawę w szybkim tempie lub zrobić tak zwane coś z niczego.
2019/10/04