Menu strony

Metoda zdrowe przekąski

Masz ochotę na coś słodkiego? Wtedy z pewnością z reguły sięgasz po batona, cukierki albo inne słodycze. Jednocześnie można do tej kwestii podejść zupełnie odmiennie. Znakomitym przysmakiem są też słodkości na bazie owoców. Co więcej niektóre z nich jesteś w stanie przygotować sama. Dlaczego dobrze jest wybrać owoce?
ciastka
Po pierwsze, są one zdecydowanie bardziej zdrowe niż słodycze (zobacz kliknij tu), które oferują jedynie kakao i glukozę. Owoce zawierają cenne witaminy, a co za tym idzie dajesz organizmowi zdrowy posiłek nawet podczas spożywania słodyczy. Do tego owoce pozwolą Ci utrzymać dobrą linię. Oznacza to, że spożywasz coś smacznego, a przy tym nie będziesz musiała się bać, że na Twoim brzuchu pojawią się większe fałdki. Do tego owoce są również smaczne.


Sprawdź też

Przygotowane według starodawnej receptury likiery posiadają pozytywne działanie

likiery
Wszyscy dobrze wiemy, że najlepsze receptury to, te przekazywane z pokolenia na pokolenie, czyli te, które przez lata były sprawdzane i poprawiane, by uzyskać najlepsze z możliwych połączenie smaków. Tego typu nalewki mają niepowtarzalny smak i mają ciekawe właściwości. Dobra nalewka będzie idealnym trunkiem serwowanym na spotkaniu ze znajomymi. Mamy nalewki owocowe, miodowe i ziołowe. Każdy, kto choć raz miał za dużo owoców, np. wiśni myślał o tym, że można wykorzystać owe owoce właśnie na nalewkę.


Od pewnego czasu czekolada króluje wśród słodyczy, jednak dawniej społeczeństwo nie znało tego rodzaju przysmaków i jako przekąski traktowali właśnie słodkie owoce. Do dziś duża liczba owoców jest w stanie miło połechtać zmysł smaku. Być może owoce nawet zastąpią czekoladowe przysmaki w Twoim jadłospisie.

Istotną mocną stroną owoców jest to, że wiele z nich jesteś w stanie łatwo przygotować samemu we własnej kuchni. Ponadto masę przepisów znajdziesz w Internecie. Wystarczy nieco wolnego czasu, dobre chęci i podstawowe produkty. Świetne
ciastka
przekąski do przygotowania w domu to między cynanomowe bułeczki - polecam ten przepis. Są słodkie , pożywne i bardzo łatwe do zrobienia. Są bardzo popularne w Norwegii. Dodaj do nich owoc, a wyjdzie Ci naprawdę pyszna i zdrowa przekąska.

Innym łatwym przepisem jest proste zdrowe ciasto owocowe. Można je zrobić w formie chłodnego sernika albo dodać ananasy, gruszkę itp. do galaretki. Część przepisów nie wymaga nawet użycia piekarnika. Wystarczy zmieszać parę podstawowych produktów, moment poczekać i można przystąpić do konsumpcji.
2019/10/04