Menu strony

Metoda zdrowe przekąski

Masz ochotę na coś słodkiego? Wtedy z pewnością z reguły sięgasz po batona, cukierki albo inne słodycze. Jednocześnie można do tej kwestii podejść zupełnie odmiennie. Znakomitym przysmakiem są też słodkości na bazie owoców. Co więcej niektóre z nich jesteś w stanie przygotować sama. Dlaczego dobrze jest wybrać owoce?
ciastka
Po pierwsze, są one zdecydowanie bardziej zdrowe niż słodycze (zobacz kliknij tu), które oferują jedynie kakao i glukozę. Owoce zawierają cenne witaminy, a co za tym idzie dajesz organizmowi zdrowy posiłek nawet podczas spożywania słodyczy. Do tego owoce pozwolą Ci utrzymać dobrą linię. Oznacza to, że spożywasz coś smacznego, a przy tym nie będziesz musiała się bać, że na Twoim brzuchu pojawią się większe fałdki. Do tego owoce są również smaczne.


Sprawdź też

W jaki sposób menu wpływa na Twoje zdrowie?

Menu w restauracji
To, co jemy każdego dnia, ma ogromny wpływ zarówno na nasze ciało, jak także zdrowie i nasze samopoczucie. Jedzenie jest jak paliwo, dzięki któremu mamy energię do codziennego działania. Należy jednak pamiętać, iż jeżeli zaczniemy sięgać po niewłaściwe pokarmy, wtedy można sobie zaszkodzić. Należy więc przekonać się, jak i dlaczego jedzenie ma na nas tak wielki wpływ.


Od pewnego czasu czekolada króluje wśród słodyczy, jednak dawniej społeczeństwo nie znało tego rodzaju przysmaków i jako przekąski traktowali właśnie słodkie owoce. Do dziś duża liczba owoców jest w stanie miło połechtać zmysł smaku. Być może owoce nawet zastąpią czekoladowe przysmaki w Twoim jadłospisie.

Istotną mocną stroną owoców jest to, że wiele z nich jesteś w stanie łatwo przygotować samemu we własnej kuchni. Ponadto masę przepisów znajdziesz w Internecie. Wystarczy nieco wolnego czasu, dobre chęci i podstawowe produkty. Świetne
ciastka
przekąski do przygotowania w domu to między cynanomowe bułeczki - polecam ten przepis. Są słodkie , pożywne i bardzo łatwe do zrobienia. Są bardzo popularne w Norwegii. Dodaj do nich owoc, a wyjdzie Ci naprawdę pyszna i zdrowa przekąska.

Innym łatwym przepisem jest proste zdrowe ciasto owocowe. Można je zrobić w formie chłodnego sernika albo dodać ananasy, gruszkę itp. do galaretki. Część przepisów nie wymaga nawet użycia piekarnika. Wystarczy zmieszać parę podstawowych produktów, moment poczekać i można przystąpić do konsumpcji.
2020/07/04