Menu strony

Wiele słówek pożyczamy z innych języków

Nieliczne na stałe weszły w obieg. To szczególnie sfera nastoletnich osób, gdyż oni wyraźnie przodują w tej dziedzinie. Lajkują, lofają się, szprechają między sobą, a starsze pokolenie wiele razy zastanawia się, o czym oni rozmawiają.


Absolutnie nie musi tak pozostać.


Jak leczyć i pielęgnować chorą skórę


Sprawdź też

Odwiedź okulistę, a pewno okaże się, iż soczewki jednodniowe Acuvue i okulary Ray Ban aviator są fenomenalne dla Ciebie

wypadek
Nowy Rok to idealny czas na przemiany w swoim życiu. Rozumie się samo przez się, że noworoczne postanowienia robi nieomal każdy z nas, a później tylko pojedynczym osobom udaje się je wprowadzić w życie.


barber


Młodzież posiada swój język, a my mamy możliwość ich zaskoczyć czymś innym. Z pewnością słowo barber nawet dla tej młodszej grupy powinno brzmieć nieznajomo, gdyż co jak co, ale w ich sloganie do tego czasu nie występuje. To pewne. Co tak w sumie oznacza barber? Tłumacząc z języka obcego to nic innego jak fryzjer, golibroda. Pośród dorosłych to termin dużo bardziej znany, a zwłaszcza w grupie męskiej. Dlaczego? To proste. Tym terminem określa się doskonałego fryzjera dla panów, lecz nie jedynie takiego od fryzury. Klasyczny barber to także specjalista od przystrzygania brody, która aktualnie przeżywa prawdziwy renesans zainteresowania pośród panów. Taki wprawny barber w ciągu wizyty bardzo dobrze wykona takie klasyczne strzyżenie, a ponadto z brody klienta zrobi faktycznie duży atut. Należałoby nadmienić, że nie każdy fryzjer jest w mocy zagwarantować tak fachową usługę, jaką bywa strzyżenie brody. Zaskocz więc jeżeli tylko masz możliwość własnego młodzieńca. Kiedy zapyta, gdzie wychodzisz, odpowiedz, iż barber na Ciebie czeka. Niech chociaż jeden raz zachodzi w głowę, o czym Ty w ogóle mówisz.


Przekona się na własnej skórze, jak to jest nie wiedzieć o co chodzi.


Takie pożyczanie z innych języków nie bywa niczym złym, lecz należy pamiętać, że nasz ojczysty nie jest przecież biedny i raczej nim się posługiwać.
2018/01/17