Menu strony

Jakiego rodzaju mogą być objawy mikozy skóry głowy oraz co ją powoduje?

Spadek wytrzymałości naszego ciała może okazać się przyczyną wielu dolegliwości. Do jednej z nich może należeć grzybica skóry głowy. Jest to jedno z najbardziej popularnych schorzeń dermatologicznych, które w znacznym stopniu wpływa na jakość życia.
Niestety choroba ta może dotyczyć także najmłodszych, a jest przypadłością zaliczającą się do bardzo zakaźnych.


morze i plaża


Na szczęście taką grzybicę można by leczyć, jednak może wymagać to konsultacji z doktorem i zastosowanie odpowiedniego leczenia. W jej czasie wymagane jest, aby skóra głowy była w delikatny sposób zadbana. Chodzi tu o używanie środków o działaniu bakteriobójczym, ponieważ choroba ta powodowana jest występowaniem takich grzybów jak np.

Nie zapominaj, że jesteśmy w serwisie. Czekamy na Ciebie z następnymi artykułami, które są niezwykle ciekawe. Myślimy, że namówimy Cię do wejścia w poniższy link.

Microsporum canis. Są one naturalnym elementem mikroflory skóry na głowie, jednak mogą zostać przyczyną wymienionej dolegliwości, jeśli wytrzymałość organizmu ulegnie zmniejszeniu poprzez stosowanie antybiotyków. Mają one szerokie spektrum działania, niestety czasem także niepożądanego.


aktywny wypoczynek nad jeziorem


Do innych przyczyn należą nie utrzymywanie właściwej higieny, przegrzanie lub zranienie skóry głowy. Takie przyczyny mogą ułatwić wnikanie w głąb wierzchniej warstwy skóry różnego rodzaju dermatofitów. Grzybica skóry głowy może objawiać się przez pojawianie się poszczególnych pozbawionych owłosienia obszarów, które przeważnie układają się w tej samej linii. Poza tym jeśli są zaczerwienione, mogłoby to przemawiać o stanie zapalnym.
Trzeba jednak mieć w pamięci, że różne typy grzybów mogą wywołać innego typu reakcje ciała. Przykładowo grzyby rodzaju Trichophyton mogą spowodować powstawanie dużej liczby w nierówny sposób połamanych włosów.
2019/02/03