Menu strony

Plastyka warg sromowych – co musisz wiedzieć, jeśli chciałabyś zapisać się na ten zabieg?

Kobiety nie zawsze są usatysfakcjonowane z tego jak wyglądają ich miejsca intymne. Niezwykle częstym problemem jest przerost warg sromowych bądź ich asymetryczność, co może spowodować dyskomfort w codziennym życiu, w trakcie kontaktów intymnych, trudności z dobraniem właściwej bielizny, a nawet ból. Rozwiązaniem tej niedogodności jest plastyka warg sromowych. Co należy wiedzieć na temat tego zabiegu?

operacja
Rozpocznijmy od tego, jak wykonywana jest operacja. Robi się ją zwykle kilka dni po menstruacji, w znieczuleniu ogólnym. Pacjentkę, która chce się jej poddać, musi być pełnoletnia oraz przejść przez konieczne badania. Jeżeli wszystko jest jak należy, można przeprowadzić korekcję warg sromowych używając lasera bądź tradycyjną metodą, co zajmuje około 2 godzin. Lekarz, który podejmuje się operacji, musi być fachowym specjalistą, gdyż nie jest to najprostszy zabieg.

Jeśli stworzony tutaj artykuł zajął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny podolog bytom, gdzie jest dużo postów.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: na

Sprawdź też

Co to jest dermatologia estetyczna?

dziewczyna
Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego rodzaju zapytania stając przed lustrem? Nawet jeśli artykułujemy te zagadnienia z przymrużeniem oka to jest w nich ziarno prawdy. No cóż, czy preferujemy to, czy nie, aparycja jest dość ważny i warunkuje wiele rzeczy. Nie mówimy tu o atrybutach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych detalach w aparycji, które nas stresują i chcielibyśmy je odmienić. Z takimi właśnie przeszkodami zmaga się dermatolog estetyczny.


Wymaga precyzyjności, ponieważ jeden niepoprawny ruch może być przyczyną uszkodzenia mocno ukrwionych i bardzo unerwionych miejsc, co mogłoby doprowadzić do niepożądanych komplikacji. Korekcję robi się na kilka sposobów - np. przez cięcie wzdłuż warg sromowych bądź cięcie poprzeczne pośrodku tychże miejsc intymnych. Szycie jest tak samo ciężkim procesem, co sam zabieg, gdyż także należy zachować pełne skupienie.

Efektem operacji powinno być zmniejszenie warg wedle rozmiaru warg sromowych większych. Jak przebiega rekonwalescencja? Pacjentka nie odczuwa zbyt silnych dolegliwości. Zwykle jest to ból, lecz nie bardzo dotkliwy, jak również uczucie pieczenia i nieznaczna opuchlizna. Wargi sromowe mogą wyglądać też na trochę zsiniałe.

Jeżeli jesteś otwarty na nowe dane na przedstawiane zagadnienia, to przenieś się do źródła (http://swiatleku.pl/), a znajdziesz tam istotne komunikaty, które okażą się bardzo pożyteczne.

Kobieta może opuścić szpital albo inną placówkę medyczną, w jakiej przeprowadzony był zabieg zwykle na drugi dzień, jednakże powinna przez pewien czas się oszczędzać.

Operacja
Powikłania następują wyjątkowo rzadko, dlatego nie ma się czym niepokoić. Ślady pooperacyjne są niewidoczne, a kobieta w końcu nie zmaga się z problemami z bólem oraz dyskomfortem w okolicach miejsc intymnych. Rany zagoją się w ciągu 2 tygodni, a po upływie 6 można wrócić do aktywności seksualnej.

Teraz już wiesz, że nie ma się czego obawiać, a wręcz przeciwnie - nareszcie będziesz mogła cieszyć się, że możesz normalnie funkcjonować.
2021/08/12