Menu strony

Rozmaite sposoby eliminowania nadmiernego pocenia

Przesadne pocenie jest dla wielu ludzi nader uciążliwą i wstydliwą dokuczliwością. Łączy się ona z nieprawidłową pracą gruczołów potowych.


nadpotliwość


Nadmierna potliwość może tyczyć się takich obrębów sylwetki jak pachy, dłonie, stopy, pachwiny, czy twarz. Czynnikami powodującymi przesadne pocenie się jest na ogół skwarna pogoda, wysiłek fizyczny, gorączka, napięcie, czy ostre potrawy.


kłopoty


Sprawdź też

Jak polepszyć wyniki zdrowego odżywiania?

badanie czystości wody
Nowoczesny tryb życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Chodzimy przemęczeni, większość naszego czasu przeznaczamy na pracę. Nie odpoczywamy, zbyt mało sypiamy. Na dodatek, nieprawidłowo się odżywiamy. Jemy cokolwiek i gdziekolwiek. W rzeczywistości, chodzi nam tylko o zaspokojenie uczucia głodu. A przecież, nasz organizm do prawidłowego działania potrzebuje zbilansowanej ilości substancji odżywczych. Niezbędna jest również woda.


Kuracja przesadnej potliwości to dla wszystkich wyzwanie osobiste, bo każdy system w inny sposób reaguje na rozmaite leki. Niezwykle przystępnym rozwiązaniem jest stosowanie dezodorantów blokujących gruczoły potowe, jednakże bywają sytuacje, że ta procedura nie wystarcza. Nadpotliwość można leczyć za pomocą profesjonalnych procedur medycyny estetycznej. Iniekcja z botoksu, liposukcja, lub jonoforeza to tylko niektóre zabiegi, jakie jest możliwość wykorzystywać w wypadku nadpotliwości. Iniekcje z botoksu przeciw poceniu się są bardzo skuteczne, a taki zabieg jest mało inwazyjny. Po wdrożeniu znieczulenia punktowego, w rejon newralgiczne podaje się drobne ilości rozrzedzonej toksyny botulinowej. Ogranicza ona impulsy nerwowe pobudzające gruczoły potowe. Zabieg jonoforezy polega na użyciu prądu elektrycznego, który niszczy odpowiednie gruczoły. Aplikuje się go w przesadnej potliwości nóg, rąk i pach. Na nadpotliwość specjaliści zalecają również zabieg (glowspa.pl/infuzja-tlenowa/) lipolizy laserowej.


Polega on na naświetleniu wiązką światła lasera gruczołów potowych, którego wynikiem jest ich przegrzanie i obumarcie. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu punktowym i może być przeprowadzany jedynie na pachy.
2018/11/08