Menu strony

Jakie mydełko jest wykonywane ręcznie od dwóch tysięcy lat oraz jego skład jest od tego okresu prawie niezmieniony?

Czy też rozumiesz, które mydełko było jednym z początkowych na świecie? Historia jego wyrobu dosięga czasów fenickich, jest produkowane ręcznie od dwóch tysięcy lat w tym samym obszarze.
kamienie szlachetne


wakacje - perspektywa


W Syrii, w miejscowości Aleppo. Mydełko to nazywa się Alep.


mydło aleppo


Ciekawą nowinką jest to, iż mydło Aleppo pływa na cieczy. Skład chemiczny mydełka jest bardzo łatwy: olejek laurowy, oliwa >>> więcej szczegółów z oliwek i jakiegoś wariantu substancja spieniająca. W obecnych dniach postać tę pełni wodorotlenek sodu. To akurat m.in. wyjątkowo łatwy skład mydła Aleppo jest jednym z motywów jego nie niknącej od setek wiosen popularności. Jednak to nie całość, mydło Aleppo jest też popularne za swe cechy antybakteryjne. Ciekawą nowinką jest fakt, że do Starego Kontynentu mydło Aleppo zawitało ok. 1000 wiosen temu, jednak jakąś popularność w Polsce mydło Aleppo uzyskało dopiero w XX wieku. To być może trochę niezwykłe, że takie dobre syryjskie mydło Aleppo jest tak niewiele znane w Polsce. Szczęśliwie wszystko idzie w korzystniejszym kierunku i mydło Aleppo rozpoczyna zdobywać popularnośc również i w naszym kraju.


Wszakże z jakiego powodu właściwie mydło Aleppo jest aż tak dobre? Co w nim takiego jest? Więc zawarty w mydle olej laurowy odpowiedzialny jest za właściwości antyseptyczne. Przeto także mydło Aleppo jest zalecane do mycia twarzy, również poprzez młode persony, jakie posiadają problem z trądzikiem.
Jako że mydło Aleppo posiada odczyn zasadowy, a skóra skwaśniały, bez końca po jego wykorzystaniu powinno się przemyć twarz jeszcze tonikiem. Odmienny sładnik mydła Aleppo, zatem oliwa z oliwek, jest od długiego czasu popularna ze swych cech zwilżających.
2018/09/05