Menu strony

Terapia rodzinna jako sposób na rozstrzygnięcie przeciwności

W dzisiejszych czasach, gdy żyjemy zbyt szybko, gdy praca pochłania nas bez reszty, utrzymać równowagę między życiem rodzinnym, a pracą zawodową to ogromna sztuka.


Wiele osób nie może sobie z tym dać rady, z tej przyczyny nierzadko korzystają ze wsparcia, jaką jest terapia rodzinna Bochnia.
Jest to taka forma terapii, w której uczestniczy najczęściej cała familia. Wynika to z domniemania, że rodzina kreuje pewny układ, w którym indywidualni członkowie pozostają ze sobą we obustronnych relacjach i obopólnie na siebie działają. Trudności jednego z mieszkańców działają na cały system rodzinny, ale i system rodzinny oddziałuje na powstawanie zakłócenia. W związku z tym przy rozstrzygnięciu komplikacji najważniejszymi osobami stają się domownicy. Dlatego że terapia dotyczy kompletnej rodziny, w związku z tym uwaga i działalność terapeuty skupiona jest na wszelkich uczestnikach spotkania. Terapeuta stara się być również obojętny wobec członków rodziny i nie stawać po stronie żadnego z nich. Terapeuta pomaga rodzinie pojąć i rozplątać trudność, a nie potępia, kto jest winien, czy też kto ma rację.

Jeśli niezwykle ekscytuje Cię podnoszona w tym miejscu problematyka, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://www.winnicadwiegranice.pl/) omawiającym zbliżone zagadnienia.

Procedury prowadzenia sesji są zależne od wyborów teoretycznych terapeuty.


kulturystyka


Bardzo często komplikacje w związku potęguje zakłócona komunikacja.
Terapia par Bochnia sprawdza się, gdy trudno nam bezpośrednio porozmawiać o obustronnych oczekiwaniach i odczuciach, nie słyszymy siebie nawzajem.


Powinno się zasięgnąć rady terapeuty, zapisać się na sesję z terapeutą zanim kiedyś bliskie sobie osoby oddalą się od siebie, nim okaże się za późno na ocalenie związku.
2019/07/11