Menu strony

W jaki sposób uzyskać fundusze z UE dla niewielkich przedsiębiorstw

W czasach komunizmu dosłownie wszystko było państwowe, a handel prywatny tępiony był jak zaraza. Obecnie, przedsiębiorczość naszych rodaków nie zna granic, dajemy sobie radę z każdym interesem i w każdych warunkach, pomimo nieprzychylności urzędników. Z czego wynika ta polska siła do uprawiania handlu? Przecież w czasach socjalizmu nie mogliśmy nawet próbować takiego handlu... A może jednakże mieliśmy.

dofinansowanie
Istotnie, często mówi się, że nasz rodak kombinuje, bo zawsze wybrnie z sytuacji odnajdując niezwykłe wyjście z każdych tarapatów. W latach socjalizmu czasami byliśmy zmuszeni właśnie pokombinować, by jakoś sobie poradzić. Może tego typu lekcje pomogły naszym rodakom, iż aktualnie tak sobie nieźle radzą. A być może to geny, no bo zawsze mieliśmy talent do interesów do interesów, nieistotne czy byliśmy zmuszeni pracować w Polsce, czy Polską, jakoś się udawało.

Masz ochotę poszerzyć wiedzę z tego interesującego zagadnienia? Więc dobrze trafiłeś. Po prostu idź tutaj (http://lubin-adwokat.pl/) i przenieś się do następnej strony.

Z innej strony spójrzmy jak obecnie sytuacja się przedstawia za granicą. Polacy, którzy wyjechali do Anglii czy Irlandii nie dość, iż dają radę, to jeszcze zakładają swoje firmy.

Czy tego rodzaju notka wzbudziła u Ciebie ciekawość? Jeżeli tak, to zobacz ten bardzo w serwisie (https://www.sklep.kawasmakowa.pl/kawa-swiezo-palona-c75). On zapewne również jest warty przeczytania.

Nie jesteśmy już jedynie pomywaczami, ale potrafimy poradzić sobie w wielu branżach.

Wróćmy jednak na nasze podwórko. Co miało największy wpływ na sukces naszej zaradności. Zapewne nasze doświadczenia z przeszłości i dobre geny, ale jednocześnie wirtuozeria, której mogą nam pozazdrościć na przykład Niemcy. No zgadza się, może mają lepsze prawo i wydajniej działające państwo, lecz jak coś się dzieje, jakieś nieoczekiwane zdarzenia to często nie wiedzą co robić. My tymczasem w tym momencie odnajdujemy sposób na wyjście z sytuacji, niekonwencjonalny sposób, jak sobie poradzić w beznadziejnej sytuacji.

Warto także przyznać, że w tej polskiej narodowej zaradności bardzo była pomocna nam integracja z Europą, czyli z Unią Europejską. Dzięki środkom unijnym dla małych firm i funduszom unijnym dla gmin udało się zrobić naprawdę sporo. Niekiedy bowiem są pomysły i chęci, ale nie ma pieniędzy. W takim momencie nawet wirtuozeria nic tu nie da, potrzebna jest konkretna pomoc - pieniądze. Dzięki miliardom z Unii Europejskiej udało się stworzyć wiele firm, zakupić konieczny sprzęt, zatrudnić wielu ludzi i rozbudować wiele firm.
Opracował Bank BGŻ

Sprawdź też

Urządzenia dla osób, które nie zdołają poruszać się o własnych siłach

Wózki inwalidzkie
Czasy, kiedy wózek inwalidzki był prostym i niekomfortowym krzesłem na kółkach, są już przeszłością. Dzisiaj producenci starają się, żeby osiągalna technika w największym zakresie ułatwiła życie ludziom poszkodowanym przez los.
Wózki inwalidzkie są osiągalne w wielu rodzajach. Wybór odpowiedniego zależy od stopnia kalectwa.
2019/12/28