Menu strony

Z jakiego rodzaju powodów może być konieczna transplantacja włosów i jak przebiega ten zabieg?

W obecnych czasach można śmiało oznajmić, że medycyna zrobiła niesamowity postęp na wielu swoich etapach. Przykładowo osoby, jakie z różnych, czasami nawet bardzo istotnych powodów straciły swe owłosienie, mogłyby liczyć na skuteczną pomoc chirurga.


Do takiej grupy wliczają się tacy ludzie, którzy wskutek na przykład raka zostali poddani tzw. chemioterapii. Ta niezawodna dla niektórych osób terapia powoduje niestety całkowite łysienie. Inne czynniki, dla których konieczna może okazać się transplantacja włosów to przykładowo łysienie androgeniczne, łysienie po oparzeniach. Jeszcze inni rekonwalescenci, którzy mogą chcieć poddawać się zabiegowi chirurgicznemu przeszczepienia owłosienia to ludzie, jacy potrzebują zrekonstruowania ubytków w okolicy rzęs czy brody bądź w okolicy łonowej. Jak więc łatwo jest się zorientować, jest naprawdę dużo powodów, dla jakich ta gałąź nauk medycznych może zostać potrzebna.


Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu marki LAKSHMI


Obecnie do przeprowadzenia tego typu zabiegu przeprowadzanego przez chirurga, stosuje się najnowsze procedury, z jakich najpopularniejszą jest technika FUE (wydobywanie jednostek folikularnych). Przy jej użyciu wykorzystuje się pobrane z tylnej części głowy pojedyncze tak zwane zespoły mieszkowe. Odmienną metodą jest taka, przy której wykorzystuje się pewny bardzo skomplikowany technologicznie robot.


Sprawdź też

Jak działa endermologia Śląsk pokazuje

tabletki
Młody wygląd mimo upływających lat, będzie bardzo ważny dla wielu ludzi, przez to zjawia się coraz więcej zabiegów, które pozwalają na wypełnienie tego typu marzeń. Starczy jedynie, że będziemy wiedzieć, w jakie miejsce powinniśmy się udać, żeby te zabiegi okazały się być właściwie wykonane.


Świetna do kształtowania ciała jest endermologia Śląsk nam ją oferuje


Gdy pragniemy pozbywać się nadmiaru tłuszczu i odchudzić poszczególne elementy ciała, lub pozbywać się pomarańczowej skórki czy ogólnie zmarszczek, to obowiązkowo warto zobaczyć jak funkcjonuje endermologia Śląsk nam to chętnie pokaże w własnych gabinetach.


Niezależnie od zastosowanej przez specjalistów formy terapii, po jej ukończeniu pacjent czuje dużą i korzystną zmianę samopoczucia, ponieważ niedostatek włosów mógłby być w co poniektórych przypadkach niezwykle męczący.
2018/05/18