Menu strony

Jak wygląda franczyza aptek? Co warto dowiedzieć się na ten temat? Jak zmienne jest to zjawisko?

W naszym kraju określa się franczyzą praktycznie każdą formę działania pojedynczego podmiotu na podstawie cudzego pomysłu na biznes. W branży aptecznej sytuacja prezentuje się dość identycznie, choć możemy stwierdzić, iż istnieją tu dwa modele franczyz. Jedna z nich jest najbardziej właściwa dla funkcjonujących już aptek, następna dla nowych inwestorów. Franczyza apteczna dla nowych podmiotów zbliżona jest najbardziej do klasycznej definicji takiego rodzaju współpracy.

apteka
A to z tego powodu, iż w tego rodzaju wariancie franczyzodawca przekazuje całą swoją wiedzę o budowie, wdrożeniu oraz zarządzaniu apteką, to sprawia, że przygotowuje franczyzobiorcę do pracy w sieci przy pomocy wielu wstępnych szkoleń. Pojawiający się w branży inwestorzy, jako franczyzobiorcy dość chętnie akceptują warunkowany przez franczyzodawcę kontroling operacyjny działalności apteki czy finansowy, prościej też zaakceptować opłaty, bo w zamian za nie możemy korzystać ze znacznego know-how franczyzobiorcy. Franczyza apteki (kliknij nowafarmacja.com.pl i poznaj szczegóły) dla funkcjonujących już aptek ze względu na brak akceptacji przez farmaceutów działań kontrollingowych, lecz również całego tradycyjnego modelu apteki do zadań, jakie obowiązują w sieci, zmuszona była ulec zmianie, by złagodzić określone cechy. Dzięki temu mogła skoncentrować się tak naprawdę na konsolidacji w miarę spójnej polityki - zakupowej, a również promocyjnej. Dzięki temu została stworzona grupa zakupowa aptek z niej to możemy tak naprawdę wyodrębnić trzy najbardziej istotne poziomy. Pierwsza z nich to grupa zakupowa - skonsolidowana. Skoncentrowana jest na prowadzeniu polityki, jaka oparta jest o kontraktowanie zakupów u konkretnych hurtowników, próbuje również implementować wspólne standardy wizualizacji, funkcjonowania promocyjnego, jednocześnie gwarantują usługi pod postacią szkoleń, doradztwa farmaceutycznego i prawnego.


Sprawdź też

Fotoodmładzanie skóry przyda się w każdym wieku

Zabieg twarzy
Usuwanie owłosienia z twarzy będzie coraz częściej wykonywane
Od czasu do czasu okazuje się być tak, że w naszym organizmie krąży zbyt sporo hormonów, a one powodują, że nasze ciało nie do końca zachowuje się tak jakbyśmy chciały. Nierzadko okazuje się być tak, że panie skarżą się na lekki wąsik zjawiający się na ich wardze, ponieważ uważają że będzie on brzydki oraz zabiera im pewność siebie.

leki
Kolejny typ to grupa zakupowa - rozproszona, która koncentruje się tylko nad polityką zakupową, jednocześnie stawia na marketing, jaki skierowany jest do pacjentów, co powoduje, że apteka działająca w jej ramach powinna przypasować swój system informatyczny. Ostatni rodzaj to grupa zakupowa-otwarta. To platforma handlowa, jaka zapewnia dostęp do wypracowanych warunków oraz kontraktów zakupowych, bez konieczności spełniania min. zakupowych. Do tego typu grupy należą apteki, jakie mogą należeć do więcej niż jednej grupy (sprawdź: nowafarmacja.com.pl).
2019/03/31