Menu strony

Typy operacyjnego leczenia często spotykanych chorób oczu

Operacje zeza Warszawa. Popularnym zabiegiem okulistycznym wykonywanym w warszawskich szpitalach okulistycznych jest operacja zeza. Zez jest chorobą, polegająca na niewłaściwym poruszaniu się gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie odpowiadają osłabione mięśnie oczu. Uwzględniając kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez diagnozuje się przeważnie u małych dzieci. Jest to bardzo istotne, ponieważ wcześniejsze wykrycie choroby zwiększa szansę na pełne wyleczenie. Za główne przyczyny zeza uważa się: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.

Lexum.pl
Korekcja omawianej wady wzroku opiera się na dobraniu odpowiednich okularów korekcyjnych. Stosowane jest zasłanianie mocniejszego oka, co ma zmusić gorzej widzące oko do intensywnego wysiłku; ćwiczenia rehabilitacyjne lub operacja. Celem operacji jest osłabienie mięśni po jednej stronie oka, a wzmocnieniu jej po drugiej stronie. U niektórych osób skutkiem operacji jest tylko zmniejszenie kąta zeza. Operacje zeza są wykonywane tylko i wyłącznie w pełnej narkozie.

Operacje zaćmy Poznań. Zaćma, zwana także kataraktą, jest bardzo rozpowszechnioną chorobą, ponieważ dotyczy wielu osób po 70 roku życia. Polega na zmętnieniu i sztywnieniu soczewki. Bardziej narażeni na wystąpienie i rozwój choroby są palacze papierosów. Może być wrodzona lub dziedziczona, na jej pojawienie się mają wpływ inne schorzenia. Rozwijająca się zaćma powoduje widzenie za mgłą, zmienia postrzeganie kolorów i powoduje krótkowzroczność. Brak leczenia powoduje ślepotę. Zaćmy nie da się wyleczyć farmakologicznie. Aby się jej pozbyć nieodzowna jest interwencja chirurgiczna okulisty. W czasie operacji zmętniona soczewka jest usuwana i zastępowana sztuczną soczewką.

Wejdź na naszą witrynę. Znajdziesz tam zawsze jedynie bieżący tekst (www.fillmed.com.pl/360-skin-rejuvenation-program/). Rzetelne wiadomości na pewno spełnią Twoje wymagania.

Klinika okulistyczna Poznań (zobacz tutaj) umożliwia zabieg w trybie ambulatoryjnym.

Leczenie jaskry Wrocław (wejdź na stronkę). Jaskra jest chorobą oczu, która nie leczona może doprowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku. Wywołuje ją wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Istnieje wiele czynników powodujących rozwój schorzenia. W obrębie tych czynników wyróżnić można: podatność genetyczną, kolor skóry (rasę), wiek, budowa gałki ocznej, choroby towarzyszące typu cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz krótkowzroczność. Rozwój jaskry przez długi czas przebiega bezobjawowo, dlatego bardzo ważne są regularne wizyty u okulisty. Sposób leczenia jaskry zależy od typu choroby oraz poziomu jej zaawansowania. Pierwszymi etapami leczenia są farmakoterapia i zabiegi laserowe.

Szalenie interesującym zdał Ci się ów artykuł i opisane tu informacje? To fantastycznie! Kliknij w ten link i przejdź na nowy adres tej podstrony.

Przy zaawansowanym stadium choroby wymagana jest interwencja chirurgiczna.
2020/06/19