Menu strony

Siła tkwi w alkalicznej wodzie. Dlaczego powinniśmy pić wiele napojów?

Z pewnością wszyscy doskonale wiemy, że nasz organizm to w większości woda. Stanowi ona aż 70 % naszej masy. Stąd też tak istotne jest stałe picie wody. Być może nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki szybciej się starzeją i stanowią łatwy cel do atakowania dla różnych dolegliwości oraz bakterii.
butelka czystej wody mineralnej
Dzisiejszy styl życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Bywamy notorycznie zmęczeni, dużą część naszego czasu poświęcamy pracy. Nie odpoczywamy, za mało sypiamy. W dodatku, fatalnie się odżywiamy. Jemy cokolwiek i byle gdzie. W rzeczywistości, chodzi nam tylko o zabicie odzywającego się głodu. Tymczasem, nasz organizm do normalnego działania potrzebuje właściwej ilości substancji odżywczych.

Nie czekaj, a jeżeli zafascynował Cię omawiany temat, to odsyłam do źródła (vivamedica.pl/blizna-slad-na-skorze-czy-cos-wiecej/). W tamtym miejscu znajdziesz interesujące wątki.

Niezbędna jest także woda.

Napoje, po które najczęściej sięgamy, by ugasić pragnienie, są bardzo szkodliwe. Kawa, herbata, napoje gazowane- to tylko przez chwile daje nam ulgę, ale prawie wcale nie zastanawiamy się nad tym, jak wielkie zniszczenia wyprawiają one w naszym ciele.

Sprawdź też

Jak polepszyć wyniki zdrowego odżywiania?

badanie czystości wody
Nasz współczesny tryb życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Bywamy notorycznie zmęczeni, większość naszego czasu poświęcamy pracy. Nie wypoczywamy, za mało sypiamy. W dodatku, okropnie się odżywiamy. Jemy cokolwiek i gdziekolwiek. W rzeczywistości, chodzi nam jedynie o zaspokojenie ssącego głodu. A przecież, nasze ciało do prawidłowego działania potrzebuje zbilansowanej ilości witamin i minerałów. Niezbędna jest również woda.


Nawet wody mineralne nie zawsze są dobre. Wiele z tych, które możemy dostać na rynku, chociaż mają mnóstwo minerałów, niestety, podobnie jak reszta pożywienia, zakwasza nasz organizm. Co w takim wypadku robić? Jak obronić się przed chorobami?

Jedyną całkowicie bezpieczną wodą dla naszego organizmu jest woda alkaliczna. Dlaczego akurat ta? Liczne badania,robione w różnych krajach na świecie, potwierdzają, że przyczyną wielu chorób jest zakwaszanie organizmu. Tymczasem, w środowisku alkalicznym nie ma prawa się rozwijać jakakolwiek choroba. Dlatego spożywanie wody alkalicznej to najlepsza profilaktyka. To recepta na wieczną młodość oraz szczęśliwe życie w pełnym zdrowiu.

Jakiekolwiek suplementy diety nie pomogą nam, jeżeli nie będziemy odkwaszać naszego organizmu. Również wartościowe i pełne witamin owoce oraz warzywa posiadają mnóstwo kwasów, które następnie zostają w naszym organizmie. Jedynie spożywanie wody jonizowanej pomoże nam nie tylko pozbyć się wielu chorób, ale również skutecznie im zapobiegać.
Dziennikarz: M.G.
2022/05/12