Menu strony

Trafiona dieta na rozbudowę wzrost masy

Poprawnie ułożona dieta na masę to dopełnienie treningu na masę. Dzięki niej dużo prędzej pojawią się efekty naszych treningów. Poddając organizm wysiłkowi fizycznemu powiększa się jego zapotrzebowanie na kalorie. To, ile będziemy musieli dostarczyć dodatkowych kalorii jest sprawą indywidualną oraz zależną od intensywności treningów, naszych osobistych uwarunkowań.

szczegółowe informacje
Dieta na siłownię musi dostarczać organizmowi zbilansowane posiłki zawierające stosowne proporcje węglowodanów, białek, tłuszczy oraz mikroelementów. Liczba potraw spożywanych w przeciągu dnia musi wahać się pomiędzy 5 a 6 w stałych porcjach.

Pamiętajmy, iż nasz organizm w głównej mierze składa się z wody, toteż musimy wypijać minimum 3 litry wody niegazowanej, a w gorące dnie nawet 5 . O ile nie jesteś w stanie dostarczyć organizmowi wystarczających dawek węglowodanów jak też białka, dietę mogą uzupełnić odżywki na masę - suplementy diety dla sportowców.

Węglowodany - to podstawowe źródło "zasilania" dla naszego ciała. Produkty bogate w węglowodany dostarczają nam siłę. Należy jednakże wystrzegać się węglowodanów przetworzonych, zawartych w słodkościach. Najwięcej dostarczajmy ich rano, w posiłkach przed oraz po treningach. Jakie artykuły powinny się znaleźć w naszym jadłospisie? Przede wszystkim: produkty zbożowe - krupy, ryż, warzywa - fasola, ziemniaki, owoce - banany, pieczywo z pełnego ziarna. Dobowa dawka konsumowanych węglowodanów powinna wynosić pomiędzy 5g - 7g na 1kg masy ciała. Białka - są podstawowym składnikiem masy mięśniowej. Zalecana dobowa dawka to 2 gramy na każdy kilogram masy ciała. Ostatni jedzony posiłek w ciągu dnia musi mieścić najwięcej białka a możliwie mało węglowodanów.


Sprawdź też

Profesjonalny i rozplanowany trening na rzeźbę oraz pełne wartości żywieniowych skuteczne diety są kluczem do sukcesu, jeżeli chce się prowadzić zdrowy tryb życia

Warzywa na półmisku
Naturalny tryb życia pozwala należycie działać, a co za tym idzie zachować świetny wygląd i formę. Najważniejszą sprawą, która tego dotyka, to odpowiedzialność i zdrowy dystans. Należy mieć mądrość w stosowaniu diet i ćwiczeniach, gdyż nie wszystko co wysławiają media, gazety, a szczególnie internet ma autentyczne podstawy i objaśnienie.

Co zatem będzie zawierać sporo białka? Z pewnością: mięso - drób, wołowina, ryby, jajka, twarożek, mleko, jogurty. Dzienna dawka spożywanego białka wynosi 2g - 3g na kilogram masy ciała. Tłuszcze są bardzo istotnym składnikiem odżywczym. Również stanowią źródło energii dla naszego ciała oraz są nieodzowne w procesie budowy masy mięśniowej. Co najlepiej spożywać? Oliwę z oliwek a także tłuste ryby. Dzienna dawka konsumowanego tłuszczu (spalacze tłuszczu) winna wynosić mniej więcej 1g na kilogram masy ciała.

Trzeba trzymać się wyżej opisanych wytycznych bez względu na to czy jest to trening dla początkujących (więcej na ten temat), czy może jesteśmy na poziomie zaawansowanych treningów.
2017/08/18