Menu strony

Jak troszczyć się o cerę? Domowe sposoby

Porą letnią pielęgnacja cery staje się nad wyraz istotna. Porzucamy grube powłoki pudru, wystawiamy twarze do słoneczka.


Wcale nie musimy wydawać pieniędzy na setki kosmetyków.
Polecam naturalne metody. Miast poszukiwać z sklepach kosmetyków właściwych do naszej cery (wymagających nakładów finansowych), rozejrzyjmy się co mamy w naszym domku - co można zastosować do pielęgnacji naszej skóry. Tego rodzaju naturalne składniki częstokroć są lepsze od kosmetyków, jakie mogą wywoływać alergię. W lecie postawmy zatem na naturę. Rozpocznijmy od "środka", zatem stary sprawdzony sposób na regenerację i eliminację zanieczyszczeń. Każdego dnia rano na czczo wychyl szklankę wody z wyciśniętym sokiem z połówki cytryny. Starczą trzy tygodnie aby zauważyć, że cera odzyskuje estetyczny, świeży wygląd. Miej na uwadze, że witamina C w organizmie jest nadzwyczaj istotna.


estee lauder


skóra odpocznie i zregeneruje się jeśli do mycia potraktujesz ją - mlekiem lub jogurtem. Jogurtem możesz także przetrzeć skórę po umyciu. Dla oczyszczenia (raz na 2 tygodnie) można wykonać peeling. Jednak nie taki z tubki. Przetestuj owsiane otręby. Po tych zabiegach skóra będzie świeższa oraz gładsza. Pamiętaj ażeby zadbać także o pory. Zaś sok z ogórków Ci w tym pomoże zamykając je. Najwięcej witamin znajduje się zaraz pod skórką, więc skórkami powinniśmy obłożyć buzię i pozwolić cerze się relaksować przez około 20 min.
Plasterki ogórka odświeżą również cerę, a w dzień upalny nam dadzą fizyczne poczucie. Dla nawilżenia skóry kup Biotherm krem nawilżający na dzień.

Jeśli uważasz, że nie ma w internecie interesujących informacji, to przekonaj się sam (https://trycholog-torun.pl/rejestracja/) treści, ponieważ można by w nich przeczytać ważne dane na pasjonujący Cię wątek.

Tym sposobem kompleksowo zadbasz o swą cerę, nawilżysz ją i odmłodzisz.
2021/03/09