Menu strony

Patelnia - bardzo przydatne naczynie w każdej kuchni. Zobacz z czym to się spożywa!

Patelnia będzie to urządzenie, które będzie konieczne w każdej kuchni. To urządzenie w którym szykuje się wyjątkowo wiele różnorodnych dań. Oczywiście jest dość wiele różnych patelni, jakie podzielone będą ze względu na materiał z jakiego jest wytworzona, ze względu na jej przeznaczenie jak i sam typ patelni. Rozpocznijmy od krótkiej wiadomości : Jakie będą rodzaje patelni?

Otóż będą 3 podstawowe typy: patelnia klasyczna, patelnia głęboka jak również do grilowania. patelnia stalowa klasyczna charakteryzuje się tym, że jest to okrągłe urządzenie ze spłaszczonym dnem jak i niskimi brzegami. Patelnia głęboka, jest bardzo podobna do patelni klasycznej z tym, iż jej brzegi będą bezspornie wyższe. Prócz tego większość patelni głębokich jest przystosowana do gotowania na płytach indukcyjnych. Tymczasem patelnie do grilowania nie posiadają ściśle określonego kształtu (są patelnie kwadratowe, prostokątne albo okrągłe), jednak mają jedną znaczącą różnicę, jaka wyróżnia je wśród innych typów. To znaczy ma ona na dnie naczynia rowki, wybrzuszenia lub kratkę dzięki czemu do grillowanej potrawy od spodu dostaje się powietrze. Dany typ szykowania dań jest nadzwyczaj zdrowy, bo nie wymaga dodawania tłuszczu i dodatkowo cały tłuszcz z potrawy jest wytopiony. Dlatego jeśli ktoś nie ma ogrodu, w którym mógłby urządzić grilla to patelnia do grilowania powinna spełnić oczekiwania. Warto również napisać o tym, że są patelnie o profesjonalnym zastosowaniu, które wykonane są w ów sposób, żeby przygotować dzięki nim jeden typ dań. Do owych patelni można zaliczyć patelnie do jajek, naleśników, ryb czy racuchów.


Sprawdź też

Akcesoria do ogrodu, jakie powinieneś mieć

ogród na wsi
Elegancki ogród jest celem każdego działkowicza bądź posiadacza niedużego skrawka zieleni przy domu. Na nieszczęście wypracowanie takiego rodzaju efektów jest niezwykle trudne. Wymaga sporego wysiłku, masy godzin starań oraz sporych zakupów, jakie mogą być dość kosztowne. W działaniu tym przydatne będą funkcjonalne akcesoria,
które doskonale sprawdzą się podczas prac ogrodowych.

patelnia
Patelnie także dzielimy ze względu na surowiec z którego będzie wykonana. I tak: patelnia może zostać wytworzona z aluminium, żeliwa, stali, miedzi oraz tytanu. Najpopularniejsza bywa patelnia stalowa, która będzie wyjątkowo solidna i dość wygodnie się na niej gotuje. Patelnia stalowa dość równomiernie się rozgrzewa przez co gotowanie na niej będzie radością. Najbardziej znane bywają patelnie stalowe demeyere, które są nadzwyczaj cenione, głównie w knajpach.
2020/07/05