Menu strony

Jak w najbliższym sezonie urlopowym nosić okulary przeciwsłoneczne. Kilka praktycznych porad dla pań planujących je kupić

Początek urlopowego sezonu to czas intensywnych zakupów. W punktach aptecznych kupuje się balsamy przeciwsłoneczne, a w centrach handlowych najmodniejsze w obecnym sezonie stroje na basen. Na takich listach figurują również okulary przeciwsłoneczne.


okulary przeciwsłoneczne gucci
Kto w ubiegłym sezonie kupił eleganckie okulary przeciwsłoneczne Gucci, ten prawdopodobnie tego roku nie kupi nowych. Tymczasem ci, którzy nie posiadają porządnych okularów, powinni koniecznie się w nie zaopatrzyć, nim nad nasz kraj nadciągnie fala upałów. Wybór najbardziej odpowiedniego modelu zapewne nie jest łatwy, ponieważ i producenci, i sprzedawcy bez przerwy nas zaskakują. Każdą parę okularów, tak okulary Emporio Armani (), jak i produkt słabo znanej marki trzeba wpierw przymierzyć. I czasem wymieniona czynność potrafi zająć bardzo dużo czasu. Ponoć ładnemu we wszystkim ładnie, lecz każda urodziwa elegantka świetnie wie, że nie można ryzykować. Chociaż okulary przeciwsłoneczne Chanel na pewno będą pasowały do każdej kreacji, to jednak należy odpowiednio kupić oprawki (oprawki okularowe ray-ban) pasujące do owalu twarzy.


Jeżeli piszemy o okularach korekcyjnych, to tutaj obowiązuje dość rygorystyczna zasada: oprawki muszą zostać dobrane do koloru kostiumu, sukienki lub po prostu założonej odzieży. Natomiast osoby zamawiające okulary Dita () tak naprawdę nie muszą martwić się o tego typu detale. Oprawki są najczęściej w uniwersalnych kolorach, co równocześnie oznacza, że będą pasować zarówno do szarej wyjściowej sukienki, jak i do kolorowego kostiumu kąpielowego. Choć sklepy rokrocznie wprowadzają nowe kolekcje, to jednak doskonałej jakości produkt, dla przykładu okulary przeciwsłoneczne Chanel (), służą nawet kilka sezonów. Żeby tak się stało, trzeba o nie dobrze dbać, np. stosując profesjonalne środki do czyszczenia. Ponieważ okulary przeciwsłoneczne zakładamy wyłącznie wtedy, gdy przebywamy na dworze, to przydaje się także eleganckie etui.


Choć okulary przeciwsłoneczne to nieodłączny element właściwie każdej wakacyjnej stylizacji, to trzeba pamiętać, że ich główną rolą staje się ochrona przed niekorzystnymi promieniami słońca. Stąd kupując okulary nie można się koncentrować jedynie na wyglądzie oprawek bądź cenie, lecz jednocześnie sprawdzać, czy wybrany model ma stosowny filtr.
2020/01/15