Menu strony

Najlepszy napój pokrzywowy - zobacz również inne zdrowe soki!

Pokrzywa to nie tylko chwast. Od stuleci traktowana jest z uznaniem ze względu na cechy lecznicze i walory odżywcze. Sok z pokrzywy zawiera mnóstwo cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych pomocnych w wielu chorobach. Od dawna używana jest w medycynie ludowej.

sprawdź tutaj
Dawniej na wiosnę z pokrzywy przygotowywano zupę. Obecnie gospodynie dodają do paszy dla zwierzaków jej pocięte drobno liście. Medycyna ludowa zachęca, aby przy wiosennym zmęczeniu pić co dzień na wzmocnienie organizmu sok ze świeżo zebranych pokrzyw.

Sok z pokrzywy to żywa źródło żywych związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego ustroju (dowiedz się szczegółów - ). Specjaliści interesujący się ziołolecznictwem traktują ją wręcz za zwyczajny antybiotyk. Jest to jeden z najcenniejszych substancji wykorzystywanych w fitoterapii. Mieści liczne kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki potrzebne w terapii wielu schorzeń.

Sprawdź też

Suplementy diety, kosmetyki i leki sprawdzalne w Internecie

Sklep online
Kosmetyki, leki i przeróżne suplementy diety możemy sprawdzić nie jedynie w stacjonarnych sklepach, drogeriach czy aptekach. Teraz mnóstwo takich artykułów odkryjemy w Sieci. Sprawunki online są coraz bardzie powszechną formą robienia sprawunków wśród młodszych i starszych postaci. Ich niewątpliwą zaletą jest to, iż w Sieci możemy ogromnie prędko i niezmiernie bezproblemowo odnaleźć towary, jakie nas zainteresują, w tym też leki, suplementy diety oraz kosmetyki.


Regularne picie soku z pokrzywy zdecydowanie wzmaga wydalanie z moczem chlorków, mocznika i innych szkodliwych wytworów przemiany materii. Z takiego powodu pokrzywa uchodzi za środek dezynfekujący krew. Działa też przeciwkrwotocznie, zmniejsza ciśnienie krwi. Z powodu zawartości witamin i soli mineralnych, jest w stanie wzbogacić zachodzące w czasie wiosennym nieduże niedobory takich składników. Zaleca się sok z pokrzywy w sytuacji terapii defektów tkanki wątroby, kamicy moczanowej, a również w hamowaniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w przewodzie pokarmowym, przy niskim poziomie hemoglobiny i niedostatkach czerwonych ciałek krwi.

Sok z pokrzywy
Kwas pantotenowy, jakiego wielkie ilości zawarte są w pokrzywie powoduje, że sok z niej wykazuje cechy przeciwzapalne, aktywujące regenerację tkanek. W medycynie ludowej wykorzystywany jest do leczenia oparzeń, wrzodów nóg, ropnych chorób skóry, w terapiach połączonych z wypadaniem włosów, jako środek przeciwbiegunkowy, wiatropędny, a także medykament wykrztuśny (ciąg dalszy).

Czyżby wpisy stworzone na tej stronie (https://miniclinic.net/endermologie-lpg-alliance-dla-ciala/) całkowicie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Ale, jeśli chcesz więcej, to kliknij tutaj.

Sok z pokrzywy jest bez trudności przyswajalny, pije się go po rozcieńczeniu w ciepłej wodzie.
2020/02/14