Menu strony

Dlaczego brak macierzyństwa będzie dla niejednej pary bardzo dużą tragedią, jakimi sposobami da się leczyć niepłodność.

Wiele par nie ma żadnych problemów z poczęciem dziecka, co więcej, niekiedy te dzieci są zupełnie nieplanowane i niekiedy w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak będzie sporo też takich, jakie pomimo licznych starań doczekać się nie mogą upragnionego maluszka. W ich przypadku taka sytuacja często może się przerodzić w rodzinną tragedię, jeśli mimo długiej profilaktyki nie ma sukcesu, to zaczynają się wzajemne pretensje i oskarżenia, co może doprowadzić do rozwodu.

leczenie
Samo leczenie również nie jest najprzyjemniejsze, miłość z zegarkiem w ręce i kalendarzem może bardzo skutecznie zabić wszelkie uczucia pomiędzy partnerami. Samych metod radzenia sobie z niepłodnością jest dużo, w rzeczywistości o wyborze najlepszej decyduje lekarz prowadzący daną parę. Na szczęście ich skuteczność jest dość wysoka, jak pokazują badania, nawet 3/4 leczących się par w pewnym momencie osiąga sukces. Istotne będzie jedynie, aby leczenie zacząć odpowiednio wcześnie, bo wtedy szanse będą znacznie większe. W rzeczywistości takie leczenie będzie się zaczynać od dokładnych badań partnerów, ma to za zadanie określenie powodów niepłodności i możliwość wybrania właściwego schematu leczenia (poznaj dodatkowe informacje). W przypadku mężczyzn wykonywane jest badanie nasienia, w którym określa się ilość i jakość plemników. Jeśli chodzi o kobiety, to sprawdzany jest stan jajowodów, ich niedrożność niekiedy spowodowana jest rozmaitymi schorzeniami, o istnieniu których kobieta może nawet nie mieć pojęcia.


Sprawdź też

Zapobieganie najlepszą metodą na kłopotliwe rozstępy, rola Sculptra w obecnej kosmetyce.

Rozstępy
Chyba każdy z nas chciałby jak najlepiej się prezentować, jednak natura często lubi ludziom spłatać figle. Na skórze pojawiają się różnego rodzaju blizny, rozstępy albo przebarwienia, które czasami potrafią w znaczny sposób pogorszyć wygląd. Niekiedy wynikają one z zaniedbań danej osoby, lecz są również takie na jakie nie ma się wpływu, powstałe na przykład z powodu choroby albo wypadku.

leki
Szczegółowo wyznaczany jest także profil hormonalny, okazuje się bowiem, że to hormony są odpowiedzialne za dużo problemów z poczęciem. Po wykryciu źródła problemów lekarz badanie pet wyniki podejmuje decyzję o tym, jaką formę leczenia zastosować. Niekiedy wystarczy zaaplikowanie lekarstw i wyleczenie obecnych chorób, czasami potrzebny będzie zabieg chirurgiczny, a niekiedy nawet to nie pomoże. Ostatecznie, jeśli już żadne inne sposoby nie pomogą, to rozwiązaniem może być klinika in vitro (). Sztuczne zapłodnienia, jakie są przeprowadzane w takich klinikach dla wielu par są ostatnią nadzieją na to, aby dzieci.
2021/11/16