Menu strony

Pierwsza pomoc pozwala uratować życie

Wszyscy uczniowie szkoły średniej jak i również każdy, kto starał się o prawo jazdy, wie jakie znaczenie ma pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot o nazwie Przysposobienie Obronne powinien nauczyć młodzież udzielania pierwszej pomocy. Jako pomocny rekwizyt służyły m.in. fantomy oraz prezentowane na nich sztuczne oddychanie i przywracanie akcji serca.
Nauczyciel wpajał uczniom konieczność zakupienia apteczki samochodowej a także udzielał im lekcji w jaki sposób z niej korzystać. Często pokazywał również, jak zadbać o poszkodowane miejsce w przypadku złamań otwartych, jak reagować w przypadku zakrztuszenia, utraty przytomności jak również oparzenia skóry. Więcej na temat szkoleń z udzielania pomocy przedmedycznej i innych na .

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie Najbardziej mądrzy i dbający o uczniów nauczyciele aranżowali wyjazdy do punktów krwiodawstwa, pogadanki z funkcjonariuszami policji jak i również personelem medycznym.

Ten najnowszy wpis (http://www.psychologslask.com.pl/psychoterapia-diagnostyka-dzieci-i-mlodziezy.html) wydaje się być naprawdę godny uwagi! Kliknij w poniższy link i przekonaj się osobiście. Każdy komentarz będzie dla nas ważny.

opowiadali koszmarne opowiadania o tragicznie się kończącej ignorancji fundamentalnych podstaw pierwszej pomocy. Z takich lekcji zawsze niemało się wynosiło. Niektórzy przez kolejne kilkadziesiąt lat są świadomi w jaki sposób bezpiecznie wynosić z auta osoby poszkodowane jak zareagować w razie wystąpienia niekontrolowanego wycieku krwi, a nawet czym jest defibrylator AED.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - na wagę życia Inaczej sprawa prezentuje się w przypadku kursów na prawo jazdy. 30 godzin teorii musi wystarczyć na dogłębne poznanie zasad ruchu drogowego, technicznej obsługi pojazdu, a także właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Często poświęcone są jej dwie godziny, w czasie których ratownik przerabia z adeptami na kierowców zadania testowe. Przy czym nie mówią one przykładowo o konieczności zakupu na wakacje apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O ratującym życie defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie przypomina.

Kliknij ten odnośnik - przeczytasz tam podobne wiadomości, więc to źródło prezentowanej tematyki na pewno także będzie warte Twojego zainteresowania.

Więcej o szkoleniach z pierwszej

Sprawdź też

Naucz się pomocy przedmedycznej

Każdy uczeń szkoły średniej a także każdy, kursant prawa jazdy ma świadomość czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot znany jako Przysposobienie Obronne powinien nauczyć młodzież udzielania pierwszej pomocy. Jako pomocny rekwizyt służyły m.in. fantomy a także przedstawiane na nich oddychanie metodą usta-usta oraz masaż serca.


Apteczka samochodowa – konieczność, nie dobra wola Co roku kilkadziesiąt tysięcy osób umiera w wyniku wypadków drogowych. Niektórych ofiar można byłoby uniknąć dzięki solidnie przeprowadzonym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. Na wakacyjny wyjazd powinniśmyrównież brać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różnego rodzaju letnie nieudogodnienia oraz termometr bezdotykowy.

Wiedza w naszym kraju związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest na niskim poziomie. Niektórzy pomijają ten temat, posiadając przekonanie, że ich nie dotyczy. Może może się zdarzyć, że będą potrzebowali pomocy. Jeśli dopisze im szczęście znajdzie się ktoś, kto ma odmienne zdanie i będzie mógł im tej pomocy udzielić.
2020/07/28