Menu strony

Manicure pasujący do okazji

Jednym z najczęściej zamawianych zabiegów w gabinetach kosmetycznych jest manicure. Zabieg ten polega przede wszystkim na pielęgnacji paznokci u rąk oraz na pozbywaniu się skórek. W większości przypadków również przy okazji ozdabia się paznokcie za pomocą lakieru lub innymi metodami.
Stylizacja paznokci jest w większości przypadków wykonywana w salonach kosmetycznych lub typowych salonach pielęgnacji paznokci. Odmiana manicure, robiona na paznokciach stóp, nazywa się pedicure. Istnieją różne typy stylizacji paznokci. Te o charakterze codziennym są w większości przypadków skromne, z użyciem lakieru bezbarwnego lub jednokolorowego. Inaczej również przebiega pielęgnacja paznokci krótszych, a inaczej – dłuższych. Od niedawna także manicure stał się bardziej rozpowszechniony wśród panów.

Tipsy

Jeszcze jakiś czas temu bardzo modnym sposobem na ładne paznokcie były tipsy. Są to syntetyczne paznokcie, przymocowywane na własną płytkę. Mogą występować w wersji akrylowej lub żelowej. Często prezentują się tak, jakby był na nich wykonany manicure francuski, w większości przypadków również tipsy są obficie zdobione. Ich używanie niekiedy osłabia naturalne płytki, zwłaszcza sam proces pozbywania się sztucznych paznokci oraz reszty kleju. Aktualnie sztuczne paznokcie - okazje na tipsy zobacz więcej - raczej wyszły z mody, zostały wyparte przez naturalne i zadbane paznokcie. Ostatnio również polecany jest jednobarwny manicure i unikanie zbędnych ozdób. Zobacz: przegląd opini o loreal.

Paznokcie japońskie i hybrydowe

Gabinety kosmetyczne oferują usługę, zwaną manicure japońskim. Opiera się on na pocieraniu płytki za pomocą profesjonalnej pasty. Po tym rodzaju manicure nie używa się lakieru. Na koniec uzyskuje się dobrze odżywione paznokcie o wysokim połysku. Coraz popularniejsze są także paznokcie hybrydowe. Manicure taki opiera się na utwardzeniu nałożonego lakieru z użyciem promieniowania ultrafioletowego. Podstawową zaletą tego procesu jest trwałość efektu. Może on bowiem wytrzymać nawet do kilku tygodni. Nierzadko jednak po usunięciu lakieru paznokcie stają się suche i matowe.

W sprzedaży są także specjalne lakiery do tego celu. Lakier hybrydowy zawiera w sobie również środek, który można utwardzić za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Pozbycie się takiego lakieru wymaga jednak wizyty w gabinecie kosmetycznym.


Sprawdź też

W jaki sposób zadbać o swoje paznokcie?

W jaki sposób dbać o paznokcie?
W wielu przypadkach panie potrafią spędzić dużo godzin na wszelkiego rodzaju pracach związanych z pielęgnacją własnych paznokci. I można w sumie powiedzieć, że to kapitalnie - w końcu to świetnie, kiedy kobieta chce o siebie dbać. Dobrze, ale co w takim razie można polecić takim kobietom, które nie posiadają dużego rozeznania w tym temacie? Co powinna zrobić kobieta, która do teraz tak naprawdę nie zwracała należytej uwagi na własne paznokcie? Cóż, na początku należy nieco napisać o polerowaniu paznokci.
2019/03/09