Menu strony

Jak dbać o włosy? Sprawdź najlepsze metody na gęste włosy

Mawia się, iż za piękny wygląd trzeba słono zapłacić, że aby pięknie wyglądać powinniśmy przeznaczyć na ten cel bardzo dużo naszych oszczędności. Poniekąd można przyznać słuszność, bo duża ilość środków (słusznie lub nie) na odnowę wyglądu kosztuje bardzo dużo. Często jednakże duża grupa osób osób jest w stanie zapłacić duże pieniądze za tego typu preparat, bo nic tak nie działa na naszą wyobraźnię, jak nieunikniona perspektywa starzenia się. Wierzymy, iż uda nam się odsunąć wyrok, którym jest nieuchronna starość. Na szczęście sporo zabiegów poprawiających urodę i wygląd bez problemu możemy wykonać w domu.

keratynowe kręcenie włosów
Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest zagęszczanie włosów. Wcale nie ma potrzeby umawiać się na wizytę u fryzjera, nie obawiajmy się jednak wielkich kwot, jakie będziemy musieli zapłacić. Na szczęście są domowe metody na zagęszczanie włosów, przynoszą one wspaniałe wyniki, a przecież nie wymagają wielkich nakładów finansowych - .

Rozpocząć należy normalnie i bez nadmiernego eksperymentowania. Po prostu dobierzmy konkretny szampon i odpowiednie mycie włosów. Sam proces mycia musi być przeprowadzony najlepiej jak to możliwe: powinniśmy masować skórę głowy okrężnymi ruchami. Pozwala to pobudzić skórę głowy, a także spowoduje to, że zostanie ona oczyszczona z zanieczyszczeń. Co istotne, włosy lepiej umyć dwa razy, da to pewność, że będą idealnie oczyszczone.

Niezwykle dobrym i sprawdzonym domowym sposobem na gęste włosy, jest jabłkowy ocet, który możemy wykorzystać do płukania skóry głowy przed myciem. Przed użyciem trzeba rozcieńczyć ocet wodą destylowaną (w proporcji 1x1, czyli jednak szklanka octu i jedna szklanka wody). Po wymieszaniu oblewamy po prosto skórę głowy i włosy tak rozcieńczonym octem, następnie masujemy głowę od 3-5 minut. Na samym końcu spłukujemy głowę i myjemy włosy - sprawdź szczegóły.

Suche włosy to też problem. Jeśli mamy ten problem najbardziej korzystnie nałożyć maseczkę z roztrzepanego jajka albo majonezu. Oprócz tego, można dodać do szamponu jedno opakowanie żelatyny, pobudzi to włosy wzrostu.

keratynowe prostowanie włosów
Po umyciu i dokładnym opłukaniu włosów najlepiej użyć odżywki. Prawidłowo nawilżone końcówki nie będą narażone na ryzyko niszczenia i rozdwajania. Możemy również poza odżywką użyć maski na włosy, chociaż raz w tygodniu.
Na samym końcu, po umyciu, czas na czesanie. Najkorzystniej, jeśli zaczniemy od grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami, gdyż podczas czesania możemy stracić sporo włosów.
2018/06/21