Menu strony

Jaki nóż do kuchni

Popularne swego czasu także w Polsce zrobiło się spędzanie weekendów z przyjaciółmi na wspólnym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj. To doskonała alternatywa dla wspólnych wypadów do restauracji, a ponadto pozwala na pochwalenie się swoimi umiejętnościami. Żeby jednak samo gotowanie było przyjemnością dobrze jest posiadać w kuchni dobry sprzęt. Najważniejszy jest dobry nóż do kuchni. Dzięki temu ułatwimy sobie przyrządzanie naszych potraw.

Bardzo dobre są noże japońskie. Bardzo trwałe, z kilku warstw stali, bardzo ostre i nie tępią się przez bardzo długi czas. trzeba jedynie dobrze o nie zadbać, a będą nam służyć przez wiele lat. Jeżeli chcemy kupić sprzęt najwyższej klasy możemy zastanowić się nad czymś z najwyższej półki. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydujemy się na nóż kuchenny tytanowy to cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już zdecydowanie coś dla koneserów. Do zwykłych działań w kuchni odpowiedni będzie nóż ceramiczny. Naprawdę dobry możemy zakupić już za około dwieście złotych.

Jeżeli lubimy przygotowywać wołowinę warto zakupić noże do steków. Nasi goście na pewno to docenią, bo ostry nóż bardzo ułatwia poradzenie sobie z soczystym kawałkiem mięsa, nie wymaga dużej siły i pozwala na precyzyjne} oddzielanie kawałków steku.

Sprawdź też

Idealny nóż do kuchni

Nóż japoński Deba
Atrakcyjne swego czasu także w Polsce zrobiło się spędzanie wieczorów ze znajomymi na grupowym gotowaniu. To fajny zwyczaj. To dobra alternatywa dla wspólnych wyjść do restauracji, a przy okazji pozwala na pochwalenie się swoimi umiejętnościami. By jednak samo przygotowywanie posiłków było przyjemnością powinniśmy posiadać w kuchni odpowiedni zestaw przyborów. Najistotniejszy jest nóż. Na przykład solidne noże do steków wcale nie muszą być drogie! A każdy kucharz wie, że dobry nóż do krojenia steków jest niezastąpiony.


Oczywiście o kuchenne ostrza należy zadbać. Dobrze je myć, zwracać uwagę, żeby nie spadały na podłogę regularnie ostrzyć. Dobrze naostrzony nóż będzie służył nam przez dłuższy czas. Gdy kroimy coś nieostrym nożem wkładamy w to dużo więcej siły, a to zwykle powoduje szybsze niszczenie się ostrza. Zwracajmy na to uwagę, zwłaszcza gdy zapłaciliśmy za kuchenne sprzęty sporo pieniędzy.

Jeżeli fascynuje Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę, która przedstawia zbliżone tematycznie wątki, także będą na pewno interesujące.Idealny nóż kuchenny
Dobrze jest rozważyć także zakup większego kompletu noży zamiast zbierać zestaw po jednym. Komplet noży naturalnie będzie tańszy niż gdybyśmy mieli kupić każdy osobno, zatem poszukajmy czegoś przydatnego dla nas. Na przykład komplet noży Gerlach 961 – w komplecie jest ich pięć, każdy odpowiedni do czegoś innego. Jest to świetna opcja dla początkującego kucharza. Jest nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, odpowiedni nóż do pomidorów, nóż do pieczywa i jeszcze jeden dodatkowy, głównie do mięsa.

Gdy lubimy gotować warto, żebyśmy mieli dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.
Na podstawie danych z: noze-kuchenne.pl
Dziennikarz: Karol Muchalski
2018/12/07