Menu strony

Zamiast zwykłych pieluch jednorazowych, warto zakupić pieluchy wielorazowe i otulacze

Pieluchy wielorazowe są coraz więcej znane zarówno w Polsce jak i na świecie. Głównie dlatego, że są zdrowe dla malucha oraz ekologiczne dla świata. Pieluszki wielorazowe są coraz więcej popularne również w kraju jak i na świecie. Głównie dlatego, że są zdrowe dla noworodka i ekologiczne. Bywają uszyte z materiałów oddychających, a więc nie ogrzewają pupy dziecka.
otulacz
A co najważniejsze, są bardzo proste w stosowaniu. Nie trzeba ich ani wygotowywać, ani prasować! Dla maluszka najlepiej sprawdzają się otulacze zrobione z wodoodpornego materiału PUL oraz tetra. Owo dziecko i tak często się przebiera, stąd to najlepszy i zarazem najtańszy zestaw. Otulacze trzeba zmieniać co 5 przewinięcie. Warto mieć też do niego z 2-3 pieluszki formowane, które użyjemy w czasie spaceru czy w czasie drzemki.

Schowania zużytych pieluszek najlepiej używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie wolno namaczać. Przed włożeniem do pojemnika trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia. Pieluchy wielorazowe- - także na polskim rynku są coraz bardziej znane i akceptowane. Ale, pielucha z tkaniny (szeroki wybór tkanin - https://etkaniny.pl/) XXI wieku to jest nie tylko tetra, ale produkt wszechstronny, wygodny i przyjazny również dla dziecka, jak i dla opiekunów. Mokre pieluchy wielorazowe lleżące w wiadrze można skropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej dać na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę. Zabrudzone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Ponadto dochodzą też pieluszki z kieszonką, zamiennie pieluszki tetrowe. Są one z dwóch powłok. Ta od strony pupci maleństwa uszyta jest z mikropolaru, który oddaje wilgoć do środka pieluszki a skóra dziecka zostaje sucha. Powłoka zewnętrzna uszyta jest z PUL czyli oddychającego poliester, który zabezpiecza ubranko przed zamoczeniem. Obie warstwy stanowią kieszonkę, w której umieszczamy wkładkę chłonną: z mikrowłókna, bawełny, bambusa, konopna lub po prostu pieluszkę tetrową. Głównie pieluszka nabywana jest w komplecie z wkładką.


Sprawdź też

Ekologiczne życie

woda
Ekologia jest ostatnio popularna. Mamy możność nabyć komórki zrobione z tworzyw powstających z przetworzonych odpadów. W supermarkecie obok naszego mieszkania półka z BIO żywnością rozrasta się o wciąż nowe artykuły. To wspaniale że świadomość ekologiczna rośnie. Co jednak zrobić, gdy przypisane prawem rozdzielanie śmieci to za mało?
2018/09/28