Menu strony

W jaki sposób atrakcyjna prezencja i wdzięk będą wpływać na różne obszary naszego życia

Atrakcyjny wygląd pomaga w wielu życiowych sytuacjach, prawda ta już dawno została dowiedziona naukowo. Ludzie atrakcyjni, dobrze ubrani mają więcej szans na dostanie pracy, lepiej będzie się im załatwiać różne sprawy, a także są widziani jako bardziej godni zaufania. I naprawdę tak jest, bo jeśliby się kogoś zapytać, kogo prędzej zaprosiłby do domu, czy zarośniętego, brudnego mężczyznę, czy atrakcyjnie ubraną młodą kobietę, to odpowiedź w większości przypadków byłaby tylko jedna.
piękno
W ostatnich latach były przeprowadzane liczne doświadczenia, które zawsze potwierdziły tezę, która została postawiona. W jednym z nich przykładowo pokazano osobom biorącym udział odpowiednio przygotowane fotografie, a ci musieli przydzielić im jakieś cechy (kliknij w link). Efektem tego doświadczenia było pokazanie że ludzie bardziej atrakcyjni i zadbani są przez wielu spostrzegani jako szczęśliwsi i odnoszący w życiu sukcesy. Z to osobom niezadbanym przypisano znacznie więcej cech negatywnych.

Bardzo duże znaczenie uroda i zadbanie mają w zawodowym życiu. W niektórych profesjach odpowiednia prezentacja jest wręcz niezbędna, przykładem mogą to byćstewardesy, kelnerki czy hostessy. W ich przypadku odpowiednia prezencja jest ważna, gdyż stykają się bezpośrednio z klientami, a ci przeważnie będą odbierać ich pracę głównie przez ich wizerunek. Również jeśli chodzi o staranie się o pracę osoby lepiej wyglądające mają jednak większe szanse na otrzymanie posady.


Sprawdź też

W jaki sposób być jeszcze piękniejszą kobietą?

Tak naprawdę mam niemałe duże doświadczenie w tym temacie, bo po prostu z powodzeniem prowadzę kilka lat bloga, który traktuje o wszelkich tematach dotyczących odmładzania się. Często kobiety w Polsce nie mają zielonego pojęcia jak zadbać o siebie, ogólnie nie wiedzą co zrobić, aby jakby nie patrzeć stać się atrakcyjniejszą niewiastą. I właśnie dlatego gorąco zapraszam wszystkie panie do szczegółowego zapoznania się z moim artykułem. Nie twierdzę, że pozjadałem wszystkie rozumy, ale moje doświadczenie nie jest niewielkie.

W tych obszarach również zrobiono niejedno badanie, ich rezultaty niestety będą potwierdzać poprzednie ustalenia (czytaj tu). Rzecz jasna w dużej liczbie firm w pierwszej kolejności stawia się kompetencje zawodowe, ale jeśli parę osób posiada je dokładnie takie same, to częściej pracę dostaje osoba najbardziej zadbana. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pod pojęciem uroda (http://spabaltica.pl/index.php/pl/uroda) nie myśli się tylko o figurze czy twarzy. Raczej trzeba spojrzeć na to pod kątem ogólnego wizerunku, na który zewnętrzny wygląd będzie miał spore znaczenie, lecz równie duże będzie miało po prostu należyte zadbanie o siebie.
2019/02/03