Menu strony

Trening – w jaki sposób go obecnie zaplanować, żeby uzyskać pewność, że osiągnie się zadowalające rezultaty?

Obecnie kładziony jest bardzo duży nacisk na posiadanie zgrabnego, wysportowanego ciała. Jednak osiągnięcie takiego rezultatu oczekuje ogromnych nakładów pracy i wysiłku. Nic nie przychodzi samo. Podstawowe znaczenie ma odpowiednio dobrana aktywność fizyczna. Jak w takim razie zaplanować zadowalający trening?

dieta
Przede wszystkim, dobrze jest poradzić się profesjonalisty. Obecnie w zasadzie w każdej siłowni pracuje trener, który pomoże w stworzeniu owocnego planu lub zrobi to własnoręcznie na zlecenie klienta. Oczywiście, rodzaj ćwiczeń powinien być dopasowany do pożądanych rezultatów. Inne ćwiczenia będą najlepsze dla osób, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów, inne z kolei dla osób, które mają zamiar zbudować masę mięśniową.

Co więcej, rodzaj ćwiczeń musi być przystosowany do indywidualnych możliwości danej osoby i posiadanych kontuzji bądź ograniczeń. Każdy plan powinien zakładać rozgrzewkę, przejście do części zasadniczej oraz rozciąganie, ponieważ odpowiednie rozciąganie mięśni brzucha może dać satysfakcjonujące efekty i uprościć wykonywanie niektórych ćwiczeń. Trzeba też pamiętać o tym, że z najczęściej ciało człowieka przyzwyczaja się do określonego rodzaju ćwiczeń, toteż regularnie powinny być one zmieniane. Podczas treningów siłowych zmiana obejmuje przede wszystkim powiększenie ciężaru lub sekwencję ćwiczeń. O poradę w tej kwestii również warto spytać fachowca, który poświęcił wiele godzin na naukę mechanizmu funkcjonowania ciała człowieka i jest w stanie zaoferować konkretne rozwiązanie.

1 2