Menu strony

Czy nastała przejściowa moda na zdrową żywność? Co można kupić w ekologicznym sklepie?

Zarówno w większych marketach, jak i w małych sklepikach postawione zostały półki z ekologiczną żywnością. Nawet w mieścinach pojawił się również jakiś eko sklep z naturalną żywnością i kosmetykami i chemią gospodarczą lub też sklep nastawiony na świeże owoce i jarzyny z dużą półką z jedzeniem paczkowanym.

Herbata
Obecnie każdy eko (żywność ekologiczna - BIO PLANET) sklep, który dopasowuje swój asortyment do obecnych trendów i preferencji klientów, ma w swoim asortymencie m.in. różnego rodzaju ciekawe herbaty bez sztucznych aromatów, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony zbożowe (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron kukurydziany) i nowe cukry, jakie nie są zrobione z buraków ani trzciny cukrowej (stewia).

Źródło informacji -

Wśród szerokiego wyboru herbat warto zapytać o herbatę z ziela czystka, którą ceni się za dużo dobrych właściwości. Herbatka z czystka ma cechy antyseptyczne i może być pita codziennie w formie napoju posłodzonego miodem, lecz również możemy przygotować z jej wykorzystaniem odkażający tonik do twarzy dla osób z cerą sprawiającą kłopoty albo zupełnie ekologiczny płyn do płukania ust. Do przygotowania toniku wystarczy herbatka z czystka zaparzona w szklance i 10 kropli olejku z drzewa herbacianego. Płyn możemy zrobić podobnie, lecz warto zaparzyć nie tylko herbatę z czystka, lecz też miętę i szałwię.


Sprawdź też

Na kiszenie ogórków warto posiadać przetestowany przepis

Karkówka z grilla
Latem potrawy z grila cieszą się wielkim powodzeniem
Jeśli robi się ciepło oraz zaczyna się wiosenny wypoczynek, wielka część osób decyduje się na robienie grilla, przy którym sympatycznie można spędzać czas z familią i znajomymi, i jednocześnie ciągle mamy szansę mieć ciepłe potrawy.
Do powstałego naparu aplikujemy po 10 kropel olejku z eukaliptusa i mięty. Tak zrobiony płyn możemy trochę rozwodnić. Ponieważ w ostatnim czasie bardzo dużo osób rezygnuje z jedzenia glutenu, zaleca się im produkty spożywcze, które go nie mają albo mają, lecz nie pochodzi on z pszenicy. Sporo ludzi chętnie sięgnie po makaron orkiszowy, przez wzgląd na jego korzystne dla zdrowia właściwości.

Dostaniemy go praktycznie w dowolnym kształcie, jakinam się zamarzy. Dobrze wyposażony eko sklep posiada szeroką ofertę produktów spożywczych i kosmetycznych przygotowanych w myśl zasady fair trade, jeżeli to wykonalne – pochodzących od lokalnych rolników i polskich przedsiębiorstw, bez wykorzystania produktów zwierzęcych - tutaj.
2018/10/02