Menu strony

Czy nastała przejściowa moda na zdrową żywność? Co można kupić w ekologicznym sklepie?

Zarówno w większych marketach, jak i w małych sklepikach postawione zostały półki z ekologiczną żywnością. Nawet w mieścinach pojawił się również jakiś eko sklep z naturalną żywnością i kosmetykami i chemią gospodarczą lub też sklep nastawiony na świeże owoce i jarzyny z dużą półką z jedzeniem paczkowanym.

Herbata
Obecnie każdy eko (żywność ekologiczna - BIO PLANET) sklep, który dopasowuje swój asortyment do obecnych trendów i preferencji klientów, ma w swoim asortymencie m.in. różnego rodzaju ciekawe herbaty bez sztucznych aromatów, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony zbożowe (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron kukurydziany) i nowe cukry, jakie nie są zrobione z buraków ani trzciny cukrowej (stewia).

Źródło informacji -

Wśród szerokiego wyboru herbat warto zapytać o herbatę z ziela czystka, którą ceni się za dużo dobrych właściwości. Herbatka z czystka ma cechy antyseptyczne i może być pita codziennie w formie napoju posłodzonego miodem, lecz również możemy przygotować z jej wykorzystaniem odkażający tonik do twarzy dla osób z cerą sprawiającą kłopoty albo zupełnie ekologiczny płyn do płukania ust. Do przygotowania toniku wystarczy herbatka z czystka zaparzona w szklance i 10 kropli olejku z drzewa herbacianego. Płyn możemy zrobić podobnie, lecz warto zaparzyć nie tylko herbatę z czystka, lecz też miętę i szałwię.


Sprawdź też

Jak pozbyć się nieładnych przebarwień na twarzy oraz nie lubianego tatuażu?

Dermatolog
Przebarwienia na twarzy to problem, jaki dotyka dzisiaj dużo osób, zarówno kobiety jak również mężczyzn. Zdołają one mieć przeróżne podłoże, nieraz są wynikiem trądziku czy zbyt długiego przebywania na słońcu, mogą zostać wywołane także poprzez niektóre choroby skórne.
Do powstałego naparu aplikujemy po 10 kropel olejku z eukaliptusa i mięty. Tak zrobiony płyn możemy trochę rozwodnić. Ponieważ w ostatnim czasie bardzo dużo osób rezygnuje z jedzenia glutenu, zaleca się im produkty spożywcze, które go nie mają albo mają, lecz nie pochodzi on z pszenicy. Sporo ludzi chętnie sięgnie po makaron orkiszowy, przez wzgląd na jego korzystne dla zdrowia właściwości.

Dostaniemy go praktycznie w dowolnym kształcie, jakinam się zamarzy. Dobrze wyposażony eko sklep posiada szeroką ofertę produktów spożywczych i kosmetycznych przygotowanych w myśl zasady fair trade, jeżeli to wykonalne – pochodzących od lokalnych rolników i polskich przedsiębiorstw, bez wykorzystania produktów zwierzęcych - tutaj.
2018/10/02