Menu strony

Jest gorąco i zjadłbyś loda? Nie musisz iść do sklepu, wystarczy nieskomplikowany przepis na zrobienie swojego. Poniżej ciekawa propozycja

Każdy z nas może przygotować sobie wspaniałe lody, na które naprawdę jest bardzo dobra receptura. Do ich przygotowania konieczne nam będą następujące składniki: 600 mililitrów śmietany kremówki trzydzieści sześć procent, 200 g cukru kryształu, 50 g gorzkiej czekolady, cztery jajka, dwie laski wanilii, 3 łyżki kakao o niskiej zawartości tłuszczu, jedna szklanka malin, różne owoce i świeże listki mięty do dekoracji.

lody
Jak prezentuje się wykonanie? Początkowo trzeba wcześniej mocno schłodzić śmietanę kremówkę w lodówce, najkorzystniej przez całą noc. Później musimy jajka oddzielić od żółtek. Białka powinniśmy ubić na sztywno zaś pod koniec ubijania dodać 5 łyżek cukru. Następnie ubijamy do czasu aż piana stanie się lśniąca. Natomiast do miski z żółtkami wsypać należy pięć łyżek cukru i ucieramy je do białości. A śmietanę kremówkę ubijamy do czasu, jak zrobi się sztywna. Następnie wsypujemy do niej pozostały cukier i chwilę ubijamy. Następnie do ubitej śmietany dodajemy białka oraz żółtka. Teraz mieszajmy wszystkie składniki i podzielmy dalej masę na trzy części.

Do pierwszej należy dodać ziarna z przeciętej laski wanilii. Do kolejnej dołożyć powinniśmy kakao orazczekoladę gorzką posiekaną wcześniej na kawałki. Zaś do ostatniej części dodajmy maliny rozdrobnione wcześniej widelcem lub wczasy z dietą oczyszczającą zmiksowane. Mieszajmy teraz każdą część z dodanymi składnikami i następnie schłodźmy je w lodówce. Po schłodzeniu należy płynne masy przenieść do trzech pojemników, które następnie wkładamy do zamrażalnika na jakieś 6 godzin czasu. Po tym czasie gotowe lody powinniśmy przełożyć po ich jednej gałce z każdego smaku do pucharka. Pozostało nam je jedynie ozdobić owocami a także listkami mięty.

desery
Możemy również stworzyć lody na patyku. Najprostszy sposób to tak naprawdę zamrożenie wody z sokiem, lecz lepsze efekty zapewniają lody z owoców.

Jeśli poszukujesz analogicznych wiadomości na opisywany w tym miejscu temat, to zapewne odnajdziesz więcej pod linkiem!

Należy więc zmiksować owoce, a kolejno je zamrozić. Dobrze mieć specjalne foremki, w których możemy umieścić patyczki do lodów (można je kupić w niektórych sklepach). Po wyciągnięciu z zamrażalnika będziemy delektować się przepysznym smakiem. Co bardzo ważne, jesteśmy w stanie przygotować je na różnorodne sposoby, oznacza to, że można eksperymentować z różnymi owocami. Nie szkodzi, jak pomieszamy na przykład banana z truskawką.
2021/10/21